Web zprávy

Testování pendlerů: Češi vytvořili dlouhé fronty v mrazu před odběrovými stanicemi

Místostarosta sousedního Chebu Jiří Černý DPA řekl, že lidé čekají při teplotách pod nulou dvě až tři hodiny. Dlouhá fronta je podle Černého nepříznivá i z hygienických důvodů. Lidé stojí „docela těsně u sebe“, upozornil komunální politik. „Včera (v sobotu) jich bylo velmi mnoho a dnes je jich ještě víc,“ poznamenal Černý.

Česká republika se dnes pro Německo oficiálně stala vysoce rizikovou oblastí kvůli vysokým počtům nakažených covidem-19. Pro pendlery to znamená zpřísnění testovací povinnosti. Při dojíždění do Bavorska se musejí nechat testovat každých 48 hodin. Sasko žádá dva testy na koronavirus týdně.

Češi budou od neděle u Němců „vysoce rizikoví“. Pendlerům to zkomplikuje dojíždění

Černý, který sám pracuje u záchranné služby, se vyjádřil i k situaci na české straně. Chebská nemocnice je podle něj přeplněná a přicházejí další pacienti. „Je to velmi špatné,“ zhodnotil situaci místostarosta.

Na otázku, zda právě přeshraniční pendleři představují zvláštní riziko, odpověděl neurčitě. „Dnes je málo smysluplné se ptát, zda ten virus zavlekl ten nebo onen. Musíme řešit problémy, které jsou před námi,“ zdůraznil Černý.

Podle zjištění ČTK se dnes dopoledne fronty pendlerů netvořily na největších hraničních přechodech v Plzeňském kraji. Hlavní nápor se však očekává v pondělí brzy ráno, kdy vyrazí pendleři do továren. Dnes jezdí většinou pouze zdravotníci a pracovníci sociálních služeb. „Kolony nikde nejsou, vypukne to až zítra (v pondělí),“ řekla krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová.Také přečtěte

Nominacím na ceny Anděl 2020 vládne Lenka Dusilová

Slavnostním večerem na ČT1 diváky provede Ewa Farna. První kolo hlasování České hudební akademie skončilo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště