The Elder Scrolls VI na PS5 nevyjde


Táhlý soudní spor Microsoftu a americké Federální obchodní komise (FTC) můžeme v této fázi považovat za de facto rozhodnutý, ale stále dochází k odhalování dokumentů poskytnutých americkým soudům. Nově se zveřejnění dočkaly plány Microsoftu pro vydání konkrétních titulů od Bethesdy.

Přehledná tabulka zahrnuje sedm titulů, z nichž šest už má vydání za sebou, ve dvou případech jde o live-service model. Nejzajímavější je dozajista kolonka The Elder Scrolls VI, která prozrazuje, že vydání pro konkurenční PlayStation se neplánuje. Zatímco šéf Xboxu Phil Spencer skutečnost spíše opatrně naznačoval, zde jde o oficiální vizi vydavatele.

A document on Xbox game exclusivity.

Datum vydání TES se teprve dočká upřesnění i interně, ale prozatím Microsoft nepočítá s dřívějším vydáním než v roce 2026. Pravděpodobněji si hráči budou muset počkat ještě déle, dříve v letošním roce Spencer řekl, že hra je vzdálená více než pět let.

Tabulka potvrzuje také to, že chystaná iterace fantasy od Bethesdy nebude obsahovat multiplayer. Od toho má koneckonců Microsoft The Elder Scrolls Online.