Web zprávy

Tisíce demonstrantů protestovaly proti Netanjahuově kabinetu. Vadí jim korupce i nařízená karanténa | iROZHLAS

Tisíce Izraelců večer protestovaly v Jeruzalémě a dalších izraelských městech proti vládě premiéra Benjamina Netanjahua. Porušili tím opatření přísné celostátní karantény. Policie účastníky pokutovala, přesto demonstrace nerozpustila. Shromáždili se jako v minulých týdnech před premiérovou rezidencí, ale dodržovali mezi sebou rozestupy, stáli na vyznačených místech a měli roušky. Demonstrují už čtrnáctý týden v řadě.Jeruzalém

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítIzraelci vyzývají premiéra k rezignaci několik týdnů kvůli jeho korupčním skandálům i tomu, jak řeší krizi kolem koronaviru.

Od pátku v zemi platí přísná uzávěra, která měla omezit i protesty, ale protože s tím nesouhlasil parlament, omezení týkající se shromažďování se na demonstrace nevztahuje.

V zemi jsou nejméně do 9. října uzavřeny obchody kromě těch, které prodávají nezbytné zboží, lidé se nemají od domovů vzdalovat na víc než kilometr a je omezen počet lidí, kteří se mohou shromáždit na jednom místě. V zemi se od začátku epidemie nakazilo přes 226 tisíc lidí a zemřelo 1417.


Izrael je ‚na okraji propasti,‘ řekl Netanjahu. Země od pátku zpřísní karanténu, zavřou se i synagogy


Číst článek

K Netanjahuově rezidenci v Jeruzalémě míří každý víkend tisíce lidí už tři měsíce. Mezi účastníky je mnoho mladých Izraelců, kteří přicházejí kvůli protikoronavirovým opatřením o práci.

Ve svém poselství na sociálních sítích přiznal premiér Benjamin Netanjahu chyby při rozvolňování po první vlně koronaviru. Zároveň ale obvinil odborníky, parlament i média, že k nezdaru zásadně přispěly. O protestech v Jeruzalémě a Tel Avivu se nezmínil.

Mezi demonstranty panuje přesvědčení, že premiér prosadil přísnou karanténu, aby se protestů zbavil. Za pátek zaznamenaly izraelské laboratoře přes osm tisíc nově nakažených koronavirem. Přísná celostátní karanténa se tak může dočkat prodloužení.

mac, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Díky nové technologii se na vás z počítače usměje Masaryk i vaše prababička

Sociální síť MyHeritage je největší genealogickou sítí na světě, jen v České republice jsou v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště