Web zprávy

Tkáčův investiční fond získal během prvního měsíce tři miliardy

Inevstiční fond J&T Investmensts, v jehož čele stojí miliardář Patrik Tkáč, získal během prvního měsíce od zahájení aktivní distribuce do správy tři miliardy korun. Vedle privátních investorů, kteří jsou ve fondu zastoupeni bezmála polovičním podílem, do něho vložily prostředky také společnosti blízké skupině J&T včetně samotné J&T Banky.

Hlavní cíl fondu je nabídnout klientům možnost spoluinvestovat do příležitostí a projektů vznikajících v okolí zakladatelů a dlouholetých partnerů skupiny J&T.

„Silný zájem investorů o fond ukazuje, že si velmi dobře uvědomují, jak jejich úspory může ohrozit uvolněná měnová a fiskální politika a že pokud chtějí svůj majetek ochránit, musí ve svém portfoliu zvýšit podíl trvalých aktiv,“ uvádí Adam Tomis, člen investičního výboru fondu J&T Investments.

„Intenzivně jednáme o vstupu do několika projektů, a věřím, že v blízké době oznámíme první investici v realitách. Spolu s partnery analyzujeme také příležitosti v dalších sektorech,“ dodává Tomis.

Fond je nabízen prostřednictvím J&T Banky a vybraných partnerů. Samotný Tkáč v poslední době výrazně investuje na světových burzách prostřednictvím společnosti Vesa Equity Investment, kterou spoluvlastní s Danielem Křetínským. Ten má ve společnosti 53 procent, zbytek vlastní Tkáč. Společně koupili podíly v britské Royal Mail, německém obchodním řetězci Metro nebo například francouzské maloobchodní skupině Casino a některých dalších firmách. Tkáč je také spolumajitelem vydavatele deníku E15.

Banky v listopadu zapnou dlužníkům splácení úvěrů za 445 miliard korun

Křetínský usiluje o 30procentní podíl v německé firmě Metro. Akcionářům nabízí víc, než se čekalo



Také přečtěte

Ve Washingtonu před inaugurací zadrželi ozbrojeného muže

Několik dní před uvedením Joea Bidena do úřadu amerického prezidenta zadrželi nedaleko Kapitolu ve Washingtonu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *