Web zprávy

TOP 09 kádruje, kdo je extremista. Sama má na kandidátce „kádra“ z KSČ a tvář ANO

foto: Foto Blesk – Ladislav Křivan

Do kádrování politické konkurence se Pekarová pustila v předvolebním rozhovoru, když mluvila o koalicích své strany. „Top 09 jednoznačně nejde do koalice nikde, ani na komunální úrovni, s komunisty a extremisty, takže s SPD a Trikolórou. To jsou strany, které s námi nemají nic společného, které vidí svět úplně jinak,“ uvedla.

Pravdou je, že o SPD hovoří v souvislosti s extremismem zpráva ministerstva vnitra, a na kandidátce Trikolóry do krajských voleb na Karlovarsku se zase objevil bývalý místopředseda Dělnické strany sociální spravedlnosti Jiří Froněk. DSSS je nástupkyní Dělnické strany, kterou soud v roce 2010 rozpustil kvůli extremistickým postojům.

Bohumil Pečinka: Najde nová předsedkyně TOP 09 recept na to, jak oživit mrtvou stranu?

Bohumil Pečinka
24. listopadu 2019 • 11:25

Bylo by na dlouhou diskusi, zda SPD do ministerské zprávy o extremismu patří, nebo se ji tím snaží poškodit politická konkurence, jak tvrdí její šéf Tomio Okamura. Stejně tak není zatím jasné, zda Froněk nakonec na kandidátce Trikolóry zůstane – krajské vedení strany prý o jeho dřívějším angažmá nevědělo a teď řeší jeho odstoupení. Jisté ale je, že právě TOP 09 by měla být na kádrování konkurentů mimořádně opatrná.

Ve snaze zabránit navzdory vlastním žalostným preferencím volební katastrofě postavila „pravicová“ TOP 09 na řadě míst země kandidátky do krajských voleb s různými „zelenými“ stranami. Na první dobrou stačí připomenout zálibu v systémové šikaně řidičů, kterou tyto partaje zejména ve větších městech dlouhodobě předvádějí. To by téměř jistě nemalá část veřejnosti zaškrtla jako projev extremismu. Ostatně všeobecně známé označení „ekoteroristé“ nevzniklo náhodou.

Europoslanci Telička a Ježek zvolení za ANO zakládají nové politické hnutí Hlas

ČTK
5. února 2019 • 15:36

Ještě více však do očí bije středočeská kandidátní listina, kterou TOP 09 sestavila s hnutím Hlas a Zelenými. Hned na druhém místě je zde totiž za Hlas jeho předseda Pavel Telička: předlistopadový člen KSČ, pracovník komunistického ministerstva zahraničních věcí, v roce 2013 jedna z hlavních tváří hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše, později europoslanec za ANO. Právě díky takovým lidem mohl exkomunista a agent StB Babiš ve svých politických začátcích předstírat, že buduje moderní a proevropskou stranu. Právě takoví lidé dovedli exkomunistu a agenta StB Babiše k nynější moci. (To, že agentem StB byl i Teličkův otec, je jistě jen náhoda.)

Pokud tedy chce předsedkyně TOP 09 označovat za extremistické strany, jejichž názory se jí nelíbí, měla by si nejprve připomenout platný zákon o protiprávnosti komunistického režimu, z něhož stojí za to citovat: „Komunistická strana Československa, její vedení i členové jsou odpovědni za způsob vlády v naší zemi v letech 1948—1989, a to zejména za programové ničení tradičních hodnot evropské civilizace, za vědomé porušování lidských práv a svobod, za morální a hospodářský úpadek provázený justičními zločiny a terorem proti nositelům odlišných názorů.“ S vědomím toho by si Markéta Pekarová Adamová měla zamést před vlastním prahem. Nebo spíš před vlastním Teličkou.

Klaus ml.: Chceme vládnout, spousta poslanců jsou tupci. Nejsem homofob, vadí mi…

Čestmír Strakatý
15. října 2019 • 16:04

Politici i voliči rezignovali na argumenty. Jsme zcela v zajetí populismu. Jsme ztraceni

Petr Koblovský
21. února 2020 • 10:50Také přečtěte

Zemřela legenda americké televize, moderátor Larry King

Zemřel americký moderátor Larry King. Bylo mu 87 let, napsal server týdeníku Focus. Býval hvězdou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *