Web zprávy

Trebišov: Novorozený Míša zemřel v nemocnici, pitva odhalila příčinu

Mladá slovenská rodinka se z miminka těšila pouhých několik dnů. Když ho pátý den přišla máma Iveta nakojit, zjistila, že děťátko leží na břiše a je celé žluté. Zavolala sestru, která dítě začala oživovat, chlapeček však zemřel. Rodina viní ze smrti miminka personál nemocnice. Mluvčí trebišovské nemocnice, kde k neštěstí došlo, Tomáš Kráľ však řekl, že podle pitvy je personál zařízení nevinný.

Míša se narodil koncem května, narodil se předčasně, ale nemusel jít do inkubátoru. Po čtyřech dnech však dostal novorozeneckou žloutenku a musel být umístěn na fototerapii. „Čtyři dny bylo všechno v pořádku, kojila jsem ho, hrála si s ním a potom dostal žloutenku,“ popsala máma Iveta.

„Nemocnice si původně myslela, že příčinou smrti byly zvratky. Teď když máme k dispozici výsledky soudní pitvy, tak víme, že hlavní příčinou smrti byl takzvaný syndrom náhlého úmrtí kojence,“ uvedl pro TV Markízu Kráľ.

Tragédie den před svatbou: Policista Marek zavraždil svou snoubenku po hádce o koláčky

Rodina si však stojí za svým a z celého incidentu viní personál nemocnice. Chlapcovy životní funkce prý nebyly správně monitorovány. Poplach se údajně spustil až v okamžiku, kdy Iveta vešla do místnosti a viděla, že její syn nedýchá. „Ve čtyři hodiny jsem ho šla kojit a všimla jsem si, že je položený na břiše. A když ho šla ta sestřička vzít, tak ho vzala a říká té druhé sestřičce, že nedýchá. Tak se ptám, co se stalo… a ona už mě poslala ven,“ řekla smutná Iveta televizi.

Rodina se rozhodla na nemocnici podat nejenom trestní oznámení, ale podala také podnět na úřad pro dohled nad zdravotní péčí. „Na základě podnětu úřad momentálně vykonává dohled v Nemocnici s poliklinikou Trebišov, kde vyšetřuje správnost poskytované zdravotní péče u novorozenců. Více informací může úřad zveřejnit až po ukončení dohledu,“ uvedla Radoslava Muchová, mluvčí úřadu.

Brutální znásilnění šestileté dívky: Rodiče na protest vystavili její mrtvé těloTaké přečtěte

Tisková konference premiéra Babiše po návštěvě pražské nemocnice

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek navštívil při příležitosti otevření velkokapacitního očkovacího centra Fakultní nemocnici Královské …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *