Web zprávy

Trendy účesy a výroba roušek. Pandemie ovlivnila vyhledávání na internetu

„Praktické dotazy směřovaly na trendy účesy roku 2020, domácí výrobu roušek nebo důchodovou kalkulačku pro letošní rok,“ konstatoval Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání.

Zároveň zdůraznil, že v době plného omezení se uživatelé internetu „zajímali v rámci volnočasových aktivit zejména o venkovní kulturní a sportovní akce jako svatováclavské slavnosti v Třeboni, o pálení čarodějnic, ale i Mistrovství světa v biatlonu konané v Itálii“.

Nejhledanější praktické dotazy v roce 2020.

Foto: Seznam.cz

Nejhledanější volnočasové aktivity v roce 2020.

Foto: Seznam.cz

„V kategorii zprávy a kauzy pak první tři pozice obsadily volby na post amerického prezidenta, události okolo hrobu Karla Gotta a podzimní zemětřesení na řeckém Samosu,“ podotkl Sedláček.

Také další témata hýbala v uplynulých 12 měsících světem internetu. „V kategorii ostatní se umístily pečicí kameny, tzv. pečáky hranaté, speciální sirtfood dieta, kterou proslavila anglická zpěvačka Adele, nebo informace týkající se štěněte zlatého retrívra,“ prohlásil produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání.

„Kategorii komerční firmy ovládly e-shopy, a to zábavné oblečení Dedoles.cz, lékárna Dr. Max a hobby market Mountfield. Témata týkající se koronavirové krize se nejvíce propsala do žebříčku komerčních produktů, kde hledanost poskočila u dezinfekčního gelu na ruce Sanytol, Nano filtru z nanovláken nebo detoxikačního přípravku Detonic,“ uzavřel Sedláček.

Statistiky vycházejí z dat Seznam.cz Vyhledávání. Do žebříčků za rok 2020 se dostala témata, která se v meziročním srovnání vyhledávala výrazně více.

Nejhledanější komerční produkty v roce 2020.

Foto: Seznam.cz

Nejhledanější zprávy a kauzy v roce 2020.

Foto: Seznam.cz

Také přečtěte

Držitel Nobelovy ceny Ishiguro: Autoři se cenzurují, bojí se lynče korektnosti

Spisovatel uvedl, že atmosféra strachu brání umělcům napsat to, co skutečně chtějí. Mohou se obávat, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště