Web zprávy

„Trestně stíhaný estébáku, odstup!“ vyzýval nedávno Babiše. Teď se lékař Blatný stal jeho ministrem

foto: reprofoto Twitter Jiří Ovčáček

Jméno Blatného a jeho manželky Dany je uvedeno pod peticí „Chvilka pro rezignaci“. Tu spustila v únoru 2018 iniciativa Milion chvilek pro demokracii. 

„My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 71 let po komunistickém puči a 30 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ stojí v petici, kterou do dnešního dne podepsalo více než 438 tisíc lidí.

Nový ministr zdravotnictví Blatný: Ten, kdo Babišovi zbyl, když ti lepší odmítli

Oldřich Tichý
28. října 2020 • 14:41

Zatímco někteří ze signatářů odmítli své jméno na webových stránkách petice zveřejnit a znají je jen její organizátoři, Jan Blatný i Dana Blatná jsou zde uvedeni plnými jmény i s profesí a bydlištěm. „Jan Blatný, Jinačovice, lékař,“ má mezi petenty pořadové číslo 231 613. Dana Blatná, OSVČ se stejným bydlištěm, je k dohledání o osm míst dříve.

Z informací na webových stránkách petice je možné vyčíst, že manželé Blatní přibyli mezi signatáře na přelomu března a dubna 2018. Dvě stě třicet tisíc podpisů se nashromáždilo do 26. března, o deset tisíc víc jich bylo 16. dubna 2018. Lékaři patří mezi petenty k šesté nejpočetnější profesní skupině – Babišův odchod jich tímto způsobem požaduje 6 623. Osoby samostatně výdělečně činné jsou s počtem 27 212 dokonce na druhém místě statistik.

Petice Chvilka pro rezignaci, pod níž je mimo jiné i jméno nového ministra zdravotnictví Jana BlatnéhoFoto Internet
Jména Jana Blatného i jeho manželky Dany jsou pod peticí za odstoupení Andreje BabišeFoto Internet

 

Jaká změna se v Blatného myšlení udála, že byl nyní ochoten vstoupit do vlády trestně stíhaného premiéra, vedeného jako agent StB? Reflex se ho opakovaně pokoušel kontaktovat na soukromém mobilním telefonu, jehož číslo získal od Blatného kolegů, bohužel marně. Nereagoval ani na zaslanou sms zprávu s prosbou o krátký rozhovor. Dana Blatná sice telefon zvedla, ale odmítla s Reflexem hovořit. „Nezlobte se, ale s médii nebudu vůbec komunikovat. Přeji vše dobré,“ uvedla pouze a zavěsila.

Dotazy proto redakce zaslala i na oficiální e-mail tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví. Případnou odpověď rádi zveřejníme.

Petr Havlík: S Blábolišem na věčné časy a nikdy jinak

Petr Havlík
27. října 2020 • 08:42

Přestaňme naivně snít. Šance na lepší vládu bez voleb je nulová. Musíme to přetrpět s …

Oldřich Tichý
22. října 2020 • 11:23Také přečtěte

Soud rozhodne, jestli se Skotové smějí vzepřít Británii

Může skotský parlament vyhlásit referendum o své nezávislosti bez souhlasu londýnské vlády? Bojovníci za skotskou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *