Web zprávy

Tři mrtví po útoku nožem u kostela ve Francii. Ženě pachatel uřízl hlavu


„Potvrzuji, že všechno nasvědčuje tomu, že u baziliky Notre-Dame v Nice se odehrál teroristický útok,“ napsal starosta Estrosi. Útočník podle něho vykřikoval „Alláhu akbar“. Člen středopravicové strany Republikáni tvrdí, že France se opět stala obětí „islamofašismu“.

Podle listu Nice Matin zaznělo na místě několik výstřelů a v okolí vypukla panika. Policie i ministr vnitra Gérard Darmanin vyzvali občany, aby se místu činu vyhýbali.

Útočník byl podle médií zadržen a kvůli zranění skončil v nemocnici. Nice Matin uvádí, že se útok stal v kostele Notre Dame, další média píší u kostela. Zemřeli nejméně tři lidé, uvedla agentura Reuters s odkazem na policii. Počet obětí však ještě není potvrzený a informace se různí.

Jednou z obětí je podle BFMTV strážce kostela.

Francouzské Národní shromáždění krátce po útoku drželo minutu ticha. Podle opoziční političky Marine Le Penové je příznačné, že se vražda stala v kostele. Znovu vyzvala k ochraně Francouzů před islamismem. 

Motiv útoku v Nice dosud není známý. Francie se ovšem v posledních dnech stala terčem hněvu muslimů z celého světa.

Nekupujte francouzské zboží, volají arabské země. Vadí jim Macronův proslov

Po hrůzném útoku na předměstí Paříže, kde čečenský islamista uřízl hlavu místnímu učiteli, vláda totž vyhlásila boj s radikálním islámem a prezident Emmanuel Macron hájil právo na svobodu projevu a publikování karikatur proroka Mohameda.

Ministerstvo vnitra ustavilo krizový štáb a na místo útoku míří i Macron. Vyšetřování převzala protiteroristická prokuratura.

V Nice se velký teroristický útok odehrál 14. července 2016, kdy do davu lidí oslavujících státní svátek najelo nákladní auto. Zahynulo tehdy 86 lidí. Útočníkem byl 31letý Francouz tuniského původu Mohamed Lahouaiej Bouhlel, policie jej zastřelila.

Také přečtěte

V Londýně rozehnali párty, kam přišlo 300 lidí. Nelegálně otevřely i bary v Polsku

Londýnská policie v neděli odhalila zakázaný hudební večírek, kterého se účastnilo přes 300 lidí. Organizátoři zabarikádovali …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *