Web zprávy

Trumf v republikánském rukávu. Zveřejní další e-maily Clintonové

Současný ministr zahraničí Pompeo v pátek oznámil, že zveřejní další várku e-mailů Hillary Clintonové – a to ještě před volbami. Reagoval tak na slova prezidenta Trumpa, který si den předtím v rozhovoru postěžoval, že Pompeo v aktivitě nepokročil. „Jsou na ministerstvu zahraničí, ale Mikeu Pompeovi se nedaří k nim dostat, což je dost smutné. Nejsem s ním kvůli tomu spokojen,“ kritizoval prezident.

„Odstranila 33 tisíc e-mailů. Za to by měla být ve vězení. Je mi jedno, jestli šlo nebo nešlo o tajné e-maily,” dodal Trump. Šetření ministerstva nicméně došlo k závěru, že neexistují „přesvědčivé důkazy o systematickém, úmyslném a nesprávném zacházení s utajovanými informacemi“.

Nyní už si je americký šéf diplomacie, který v létě navštívil Prahu, jistý, že se mu e-maily podaří získat. „Nepochybuji o tom, že jich ještě před volbami uvidíme víc,“ řekl republikán Pompeo. Podle něj je důležité, aby Američané informace spatřili.

Donald Trump a Hillary Clintonová v televizní debatě v roce 2016

Foto: ČTK/AP

E-maily stály Clintonovou Bílý dům

Kauza se stala zásadním tématem minulé prezidentské volby. Jedenáct dní před ní tehdejší šéf FBI James Comey oznámil Kongresu, že prozkoumá nově objevené e-maily ze soukromého účtu Clintonové, který v době svého působení na ministerstvu zahraničí používala i pro pracovní účely. Korespondenci zveřejnila vydavatelská společnost WikiLeaks. Existovaly obavy, že zprávy obsahují tajné informace.

Volby nakonec vyhrál Trump a Clintonová z prohry obvinila Comeyho i WikiLeaks. Kombinace těchto dvou faktorů se jako hlavní příčina zvolení Donalda Trumpa často uvádí dodnes. Zakladatel WikiLeaks Julien Assange před volbami sám přiznal, že si zvolení Clintonové nepřeje.

Také přečtěte

Přehledně: Jak na přiznání k dani z nemovitosti

„V případě, kdy je nemovitá věc ve spoluvlastnictví a jeden ze spoluvlastníků si chce přiznat …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *