Web zprávy

Trump podle lékaře dokončil léčbu a už na sobotu si naplánoval mítink


„Očekávám, že prezident od té chvíle bude moci bez rizika obnovit své veřejné aktivity,“ uvedl lékař v komuniké Bílého domu. Conley v prohlášení uvedl, že Trump na léčbu reagoval „nesmírně dobře“.

Trump měl před týdnem pozitivní test na covid-19 a strávil několik dní ve vojenské nemocnici poblíž Washingtonu.

Ve čtvrtek Trump za přetrvávajících nejasností kolem svého zdravotního stavu vzkázal, že šest dní po ohlášení pozitivního testu na koronavirus už nebere skoro žádné léky a cítí se dobře. To později zopakoval i ve svém telefonickém interview s Fox News.

Facebook smazal Trumpovi příspěvek o covidu. Tvrdí, že chřipka je horší

Trump také potvrdil, že se chce vrátit do kampaně před prezidentskými volbami, v nichž 3. listopadu vyzve demokratického kandidáta Joea Bidena.

„Myslím, že se pokusím uspořádat mítink v sobotu v noci, pokud budeme mít dost času ho zorganizovat, ale chceme udělat shromáždění… pravděpodobně na Floridě v sobotu v noci, možná se vrátím a jeden budu mít následující noc v Pensylvánii,“ řekl Trump.

Šéf Bílého domu také řekl, že v pátek pravděpodobně podstoupí další test na covid-19. Od pondělí zatím zůstává v Bílém domě.

Ještě o minulém víkendu Trumpův lékařský tým informoval, že prezident začal brát dexametazon, který se po dobrých výsledcích britské klinické studie začal používat u pacientů s těžkým průběhem covidu-19. Kromě toho dostal i několik dávek léku remdesivir a kyslíkovou podporu.

Ve čtvrtečním interview prezident znovu rizika spojená s koronavirem bagatelizoval a prohlásil, že jeho hospitalizace ve skutečnosti nebyla nutná.

Také přečtěte

V Rusku odhalili přes 1500 mutací koronaviru způsobujícího covid

Popová podle agentury TASS prohlásila, že se nejspíše nepodaří zcela zastavit šíření infekce, koronavirus ve …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *