Web zprávy

Tunisko: Islamisté útočili v populárním letovisku, zabili policistu

Incident se odehrál dva dny poté, co se moci ujala vláda premiéra Hišáma Mašíšího. Kabinet poukázal na bezpečnostní výzvy, kterým čelí tento severoafrický stát, jenž se potýká s ekonomickými a sociálními problémy.

Češi v Tunisku: Bufet jen s kuchaři a odstup ve výtahu. Hoteliér popsal přísná opatření

„Hlídka dvou příslušníků národní gardy se v centru Súsy stala obětí útoku nožem. Jeden z nich se stal mučedníkem, druhý je zraněný v nemocnici,“ citovala agentura AFP mluvčího národní gardy, který doplnil, že tři „teroristy“ policie zastřelila. Předcházela tomu podle něj přestřelka.

Agentura AP později s odvoláním na tuniské úřady napsala, že islamisté autem najeli na strážníky a následně na ně zaútočili s noži. Podle šéfa místního bezpečnostního sboru poté z místa uprchli. Ministerstvo vnitra v prohlášení uvedlo, že se útočníci pak schovali ve škole a byli zabiti při následné přestřelce s bezpečnostními složkami.

Češi zatím pobyty neruší

„Na místě je zvýšená aktivita bezpečnostních složek. Ovšem vzhledem k tomu, že zřejmě šlo o politický útok, na turisty aktuální stav nijak nedoléhá,“ řekl Papež. Turisté jsou podle něj v Tunisku v bezpečí. Zatím se ani nijak nemění program dovolených včetně případných výletů z letovisek do okolí, cestovní kanceláře ovšem budou případné změny dále sledovat a následně o nich klienty informovat.

Tuniský ministr pro Blesk zmínil velkou ránu pro zemi. Proč sází na Čechy a Poláky?

Cestovní kanceláře tak zatím pouze evidují zvýšený počet dotazů svých klientů. Nejčastěji se ptají právě na bezpečnost pobytu nebo případná opatření. „K rušení zájezdů ovšem nedochází,“ podotkl místopředseda asociace. V této souvislosti upozornil na to, že roli hraje i skutečnost, že Tunisko je jednou z mála dovolenkových zemí, kam mohou čeští turisté cestovat v organizovaných zájezdech bez povinné karantény nebo testů na koronavirus. Vyřizování dotazů klientů komplikují pouze omezení kapacity během víkendu.

V Súse už umírali turisté

Nedaleko místa dnešního incidentu se před pěti lety odehrál nejhorší teroristický útok v dějinách země. Na pláži a u bazénu hotelu v letovisku Kantáví, asi deset kilometrů severně od Súsy, 26. června 2015 postřílel tuniský mladík 38 lidí, z toho 30 Britů. V důsledku toho pak výrazně poklesl zájem zahraničních turistů o cesty do této země, která se ale postupně začala z důsledků atentátu zotavovat.

Tunisko a Egypt chtějí po turistech testy na covid. Jaké jsou výjimky z nařízení?

Letošní turistickou sezonu navíc poznamenala pandemie covidu-19. Z hlediska koronaviru Česká republika zařadila Tunisko 3. srpna mezi bezpečné země. Od 26. srpna platí opatření, které zavádí při vstupu do Tuniska nutný negativní test na koronavirus pro cestující ze všech zemí. Češi mohou bez testu na covid-19 do Tuniska cestovat pouze v rámci organizovaných zájezdů s cestovními kancelářemi. První lety do severoafrické země cestovní kanceláře vypravily 15. srpna.Také přečtěte

Trendy účesy a výroba roušek. Pandemie ovlivnila vyhledávání na internetu

„Praktické dotazy směřovaly na trendy účesy roku 2020, domácí výrobu roušek nebo důchodovou kalkulačku pro …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *