Tvrdík před derby rozjel trashtalk. Klaun z cirkusu Slavia vytrolil sparťany


Fotbalisté Sparty a Slavie čeká elektrizující závěr týdne. Ve čtvrtek oba kluby vstoupí do hlavní fáze Evropské ligy, v nesmiřitelných táborech se ale řeší ještě něco jiného. Tématem číslo jedna je nedělní derby. Na sociálních sítích se rozjelo tradiční špičkování, do kterého se zapojil i šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Pražské derby v Edenu se blíží a hecování mezi Spartou a Slavií jede na plné obrátky. Do slovní přestřelky na sítích se pustil i Jaroslav Tvrdík. Boss Slavie solidně vytrolil sparťany rýpavým tweetem.

„Děkujeme soupeři za velkorysý prodej lístků do sektoru hostů. Tribuna Sever se těší,“ napsal Tvrdík v reakci na Spartu, která se chlubila tím, že v předprodeji prodala všechny lístky do sektoru pro hosty. 

Jenže své fanoušky tím naštvala. Jen totiž nahrála překupníkům. Lístek za 490 korun se tak může klidně vyšplhat na 2 tisíce korun.

„Takhle si nás Jarda povodil, to mě pos…,“ reagoval na Tvrdíka jeden z uživatelů twitteru.

Šéf klubu z Vršovic vtipně odrážel výpady sparťanských fanoušků. „Spálíme ten váš cirkus i s klaunama už v prvním poločase. Eden bude hořet,“ přečetl si.

Zdeněk Svoboda ve fotogalerii Deníku

Zpověď hrdiny Sparty: Svoboda kopal o Werichovu zeď, vzpomíná na Barcelonu

A jeho odpověď? „Neberte to osobně, chceme se všichni bavit. Fotbal je show a tento týden je derby. Jako vrchní klaun vám slibuji, ze v našem Museu možná najdete i vaše artefakty a lístky pro hosty dáme se slevou. Jo, Eden bude hořet.“

Tvrdík: Sežereme vás zaživa

Tvrdík se znovu před derby nedržel zpátky. Dalšími tweety přilil olej do ohně. „Mám tu čest stát v čele Slavie více než sedm let. Takový zájem o fotbal jsem však nezažil. A to ani ve slávistických zápasech v Lize mistrů. Derby je tentokrát absolutní vrchol letošního roku. Je to součástí příběhů, které píšeme ve snaze povznést český fotbal společně s týmy v LFA. Ale jedna věc se nezmění – Sparťané, sežereme vás v Edenu zaživa! Derby je naše.“

Vysloužil si ale i kritiku. Někteří mu vyčítali, že poté, co přistoupil na spolupráci s majitelem Oktagonu Ondřejem Novotným, uchýlil se k trashtalku jako MMA zápasník.

Nedělní pražské derby slibuje nejvyostřenější a nejnapínavější podívanou za poslední roky. Předehru bitvě dvou v lize neporažených týmů obstará ve čtvrtek evropský pohár. Sparta sehraje úvodní duel skupiny Evropské ligy doma proti kyperskému Arisu Limassol. Slavii čeká výjezd na stadion Servette Ženeva. 

Plzeňský fotbalista Robin Hranáč při obranném zákroku

Plzeňský Hranáč se těší na Evropu. O téhle chvíli jsem vždycky snil, přiznal

O tři dny později přijde na řadu bitva pražských „S“ v Edenu. 

„Těším se moc, nečeká nás ale nic jednoduchého. Nejdříve cesta do Ženevy, vstup do skupiny a pak neděle, kdy to všechno vypukne. Věřím, že to bude úspěšný týden,“ pronesl slávistický kanonýr Václav Jurečka.