Web zprávy

Tyler Christopher přišel ve válce o nohy: Soudí se kvůli pokutě

Policie pokutovala částkou 60 liber hendikepovaného veterána z války v Afghánistánu. Tyler Christopher dostal pokutu, když spal ve svém autě na místě pro invalidy, přičemž bylo z venku jasně patrné, že má uvnitř i svůj vozík.

Šestatřicetiletý Tyler Christopher přišel o obě nohy v roce 2009 při bombovém útoku na misi v Afghánistánu. Proti pokutě, kterou mu udělila policie v britském Sheffieldu, se odvolal. Soud jí ovšem dal za pravdu.

Podle britských médií parkoval muž na místě pro invalidy, ale neměl za oknem vystavenou cedulku označující jeho vůz, protože mu ji úřad obnovoval. V autě, které bylo pokutováno, přitom v době obdržení pokuty spal a byl také vidět jeho invalidní vozík.

Terapeutický pes stáhl vozíčkářku do jezera: Ženu stěží zachránili, zvíře nepřežilo

„Policista musel být vážně opatrný, když mi zvládl dát pokutu, zatímco jsem spal. Nedal mi ani za okno lístek, protože to bych se probudil a vysvětlil bych mu, proč nemám na čelním skle cedulku,“ uvedl k celé absurdní situaci sám Christopher.

Celou situaci přitom ještě zhoršil soud, který mu po stížnosti pokutu zvýšil ze 60 na 120 liber, tedy asi na přibližně 3 a půl tisíce korun. Velká Británie je z případu v šoku. Tyler totiž není jen bývalým vojákem, ale také současným kapitánem týmu Velké Británie v para hokeji.

Smrt matky tajil 8 let, z úřadu na ni dostal 756 tisíc: Invalida má podmínku a musí splácetTaké přečtěte

PES zůstává na 70 bodech

Index protiepidemického systému PES zůstává na 70 bodech ze sta. Pátý den se tak drží …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *