Web zprávy

u Vranova nad Ťoplou: Záhadné přistání letadla konečně objasněno!

Překročit hlídanou evropskou hranici a dostat se do vysněné země se pokouší v posledních letech stále více lidí. Míří po moři, pěšky, nákladními automobily a jak se ukázalo, i vzduchem. Svědčí o tom poslední případ, který řešila Slovenská policie.

Slovenská média si povšimla fenoménu, který dělá vrásky na čele nejen tamní policii. Ve snaze překročit hranice se lidé uchylují ke stále kreativnějším postupům. Naposledy řešili vyšetřovatelé případ letadla, které nouzově přistálo u Vranova nad Ťoplou v Prešovském kraji na východním Slovensku.

Letadlo na místě nalezli již prázdné a nebylo jasné, kdo ho pilotoval, ani proč. Zdálo se, že pilot byl donucen k nouzovému přistání. O koho se však jednalo a co v zemi pohledával, to se stanovit nepodařilo. 

Stíhačce F-16 odpadl za letu kus výzbroje a spadl na auto v Polsku: Škoda za 15 tisíc

Teprvé po dvou týdnech vyšlo najevo, že v letadle cestovala žena z Afghánistánu spolu se dvěma malými dětmi. Přiznala se k tomu ale až v Polsku, kde ji zadrželi. „Zadržená žena se dvěma dětmi se přiznala, že z Ukrajiny na Slovensko přiletěla letadlem,“ uvedla slovenská televize Markíza s tím, že dál se jich ujal maďarský převaděč, který je odvezl do Polska. Tamní policisté ženu následně předali na Slovensko, kde požádala o azyl. 

O tom, že lidé nelegálně létají z Ukrajiny na Slovensko, se objevují zprávy již déle. Jeden z případů se odehrál již v srpnu loňského roku, kdy muž z Ukrajiny na podomácky zhotovaném letounu přistál nedaleko tamní obce Sobrance.

Vzpěračku Annu (42) nechtěli pustit do letadla: Musela dokázat, že je žena

 

 

 

 

 

 

 

 

 Také přečtěte

Babiš: Pfizer zmenší dodávku vakcín do ČR nejvýše o 20 procent

Šéf Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí řekl, že i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *