Web zprávy

Účastníky večírků čeká v Británii pokuta 23 tisíc. Vytrvalí rebelové si ještě připlatí

Stále tu zůstává „malá menšina, která odmítá dělat věci správně. Moje zpráva pro ně je jasná: pokud nebudete pravidla dodržovat, policie si je vynutí,“ uvedla ministryně vnitra Priti Patelová.

Pořadatelům setkání s více než 30 účastníky hrozí i nadále pokuta 10 tisíc liber (294 tisíc Kč). Podle agentury Reuters už ji policie udělila 250 pořadatelům nelegálních večírků. Jen za poslední dva dny rozdala policie v Londýně za nedovolené shromažďování na 140 pokut za celkem 39 tisíc liber (přibližně 1,1 milionu Kč), připomíná agentura AFP.

V Severním Irsku se těsně po vánočních svátcích uzavřela většina obchodů, firmy podporují práci z domova a lidé by měli zůstávat doma, pokud nemají k vycházení vážný důvod, školy jsou zavřené. Všechna tato opatření zůstanou i nadále v platnosti, a to až do konce Velikonoc, tedy do 5. března.

V Británii mělo za poslední den pozitivní test 37 892 lidí, od začátku epidemie se koronavirem nakazilo přes 3,5 milionu ze 66 milionů Britů. S covidem-19 za poslední den zemřelo 1290 lidí. Británie také poměrně rychle pokračuje s očkováním. Podle čtvrtečních čísel již první dávku vakcíny dostalo téměř pět milionů Britů, druhou dávku už má 464 036 lidí.

Také přečtěte

Plzeň ubojovala druhou výhru v řadě, další nezdar Ostravy stál Kozla místo

V neděli se hrají další tři zápasy včetně taháku mezi třetím Slováckem a vedoucí Slavií, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště