Web zprávy

Ukrajina truchlí za oběti pádu letadla, pilot si mohl splést dráhu s cestou


„Ukrajina ztratila v hrozné tragédii, zřícení letadla An-26 u Čuhujivu, 26 svých synů. Na místě zemřelo 25 z nich, další později podlehl popáleninám v nemocnici. Druhý raněný je stále hospitalizován, modlíme se za jeho rychlé uzdravení,“ uvedla kancelář ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na Facebooku.

Jediným přeživším je student třetího ročníku charkovské Univerzity ukrajinských vzdušných sil. Podle ředitele nemocnice, v níž se kadet léčí, je stav raněného stabilizovaný a již příští týden by mohl být z kliniky propuštěn.

Agentura Interfax v pátek s odkazem na vlastní zdroj psala, že pilot si mohl splést cestu s přistávací dráhou. Gubernátor Charkovské oblasti Oleksij Kučer ale tvrdí, že příčinou neštěstí byla porucha motoru.

Ministr obrany Andrij Taran dnes podle Interfaxu uvedl, že letoun mohl při přistání zavadit křídlem o zemi. Podle serveru Echo Moskvy se již našla černá skříňka letounu.

An-26 je vojenské dopravní letadlo vyvinuté sovětskou konstrukční kanceláří Antonov. V provozu je také modifikace pro cestující An-26-100 s kapacitou až 43 lidí.

Také přečtěte

V EU se může používat bamlanivimab, v Česku se s ním už léčí

Doporučení vydané CHMP umožňuje členským zemím používat nouzově bambanivimab samostatně i v kombinaci s etesimivabem …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště