Web zprávy

Ukrajina: Vojenský letoun plný kadetů se zřítil na východězemě. Nejméně 22 mrtvých

„Ukrajina ztratila v hrozné tragédii, zřícení letadla An-26 u Čuhujivu, 26 svých synů. Na místě zemřelo 25 z nich, další později podlehl popáleninám v nemocnici. Druhý raněný je stále hospitalizován, modlíme se za jeho rychlé uzdravení,“ uvedla kancelář ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na facebooku.

Jediným přeživším je student třetího ročníku charkovské Univerzity ukrajinských vzdušných sil. Podle ředitele nemocnice, v níž se kadet léčí, je stav raněného stabilizovaný a již příští týden by mohl být z kliniky propuštěn.

Letadlo po nehodě skončilo v plamenech, ukazují záběry, které se objevily na sociálních sítích.

„Letadlo se zřítilo při přistání. Kromě posádky byli na palubě kadeti charkovské Univerzity ukrajinských vzdušných sil. Na místě jsou mrtví a zranění,“ potvrdilo velení ukrajinských vzdušných sil. Na palubě bylo 28 lidí – vojenští piloti a kadeti.

Agentura Interfax v pátek s odkazem na vlastní zdroj psala, že pilot si mohl splést cestu s přistávací dráhou. Gubernátor Charkovské oblasti Oleksij Kučer ale tvrdí, že příčinou neštěstí byla porucha motoru. Ministr obrany Andrij Taran dnes podle Interfaxu uvedl, že letoun mohl při přistání zavadit křídlem o zemi. Podle serveru Echo Moskvy se již našla černá skříňka letounu.

An-26 je vojenské dopravní letadlo vyvinuté sovětskou konstrukční kanceláří Antonov. V provozu je také modifikace pro cestující An-26-100 s kapacitou až 43 osob.

 Také přečtěte

Západ nás chce vykolejit, prohlásil Putin. Tajná služba má zvýšit své úsilí

Putin obvinil Západ, že jeho politika „zadržování Ruska“ zahrnuje snahy spoutat Rusko hospodářskými a dalšími …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *