Web zprávy

USA: „Je jako Goebbels.“ Biden se před první debatou pustil nezvykle ostře do Trumpa

Kandidát demokratů na amerického prezidenta Joe Biden v rozhovoru vysílaném v sobotu televizí MSNBC přirovnal svého volebního rivala a nynější hlavu Spojených států Donalda Trumpa k Josephu Goebbelsovi, šéfovi nacistické propagandy vlády Adolfa Hitlera. Trump dnes na twitteru napsal, že před úterní první předvolební debatou amerických prezidentských kandidátů, či po ní, bude požadovat, aby se Biden podrobil testu na drogy.

„Budu důrazně požadovat test na drogy pro Spícího Joea Bidena před, nebo po debatě v úterý večer. Přirozeně, budu souhlasit i s testem pro mě. Jeho vystoupení v debatách jsou rekordně NEVYROVNANÁ, mírně řečeno. Jen drogami se dá vysvětlit tato nesrovnalost,“ napsal dnes na twitteru Trump, který už v minulosti Bidena označil za „spícího Joea“.

Trumpův tweet přišel den poté, co Biden v rozhovoru v televizi MSNBC uvedl, že v úterní předvolební debatě očekává od Trumpa „osobní útoky a lži“. „Je trochu jako Goebbels. Když říkáte lži dost dlouho, pořád je opakujete, opakujete, opakujete, stane se to všeobecně přijímaným,“ řekl v sobotu také Biden na adresu amerického prezidenta v MSNBC. Goebbels se podle historiků držel hesla, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.

Rozestupy dva metry nestačí? Virus doletí dál, zjistili experti. Proč varování zmizelo?

„Myslím, že to bude přímý útok. Oni bývají většinou osobní. To je jediné, co umí,“ řekl na adresu Trumpovy volební kampaně Biden. O Trumpovi prohlásil, že „neumí diskutovat o faktech, na to není dost chytrý“. „Neví toho moc o zahraniční politice ani o domácí politice,“ dodal kandidát demokratů.

Kvůli výroku o Goebbelsovi žádá po Bidenovi omluvu americká lobbistická skupina Republikánská židovská koalice (RJC). „V politické diskusi není místo na odkazy k holocaustu ani k přirovnávání kandidátů k nacistům,“ uvedl v prohlášení šéf RJC Matt Brooks, který Bidenův výrok označil za skandální.Také přečtěte

Zlínský kraj zviditelní nové filmy, vznikne drama se Švehlíkem i dokument

Kvůli koronavirové pandemii museli natáčení o rok odložit. Během jara už by se ale tým zlínské …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště