Web zprávy

Ústav pro kontrolu léčiv: Pošta porušila požadavky na distribucí roušek a respirátorů | iROZHLAS

Česká pošta podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) porušila při rozesílání respirátorů a roušek seniorům zákonné požadavky na distribuci a technické normy zdravotnických prostředků. SÚKL o tom v pondělí informoval v tiskové zprávě. Pošta musí do tří dnů přijmout nezbytná nápravná a preventivní opatření, uvedl.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVýrobky podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv nesmí být distribuované při porušení originálního obalu. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Zdůrazňuji, že výzva je určena České poště, nikoliv občanům, kteří zásilky obdrželi. Je to tedy nyní pošta, která musí konat a vymyslet způsob, jak odvrátit existenci faktického rizika možného ohrožení zdraví milionů uživatelů,“ sdělila uvedla ve vyjádření na webu ředitelka ústavu Irena Storová.


Osobní pomůcky, ne zdravotnický materiál, tvrdí pošta. Narušení balení roušek řeší kontrolní ústav


Číst článek

Lékový ústav přímo na poště provedl kontrolu. Výrobky podle něj naplňují zákonnou definici zdravotnického prostředku. Nesmí být tak distribuované při porušení originálního obalu nebo bez informací od výrobce.

Pět roušek, které pošta posílala v obálce, bylo z větších balení o padesáti kusech. Respirátor zase neměl informace v češtině.

K okamžitému řešení Státní ústav pro kontrolu léčiv přistoupil i proto, aby zabránil opakovanému protiprávnímu jednání, jelikož ty stejné výrobky mají být v blízké budoucnosti distribuovány dalším skupinám obyvatel.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Vakcíny se mají využít co nejdřív, ne šetřit na druhou dávku, řekl Blatný

Podle Blatného je cílem, aby se denně podalo 35 000 dávek vakcíny, nyní je to …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště