Web zprávy

Útočil na Němcovou? Uchazeč o Senát Hampl s ní bude debatovat v Rozstřelu

Kandidátka do Senátu za Prahu 1 Miroslava Němcová

Kandidátka do Senátu za Prahu 1 Miroslava Němcová


| foto: Ondřej Deml, ČTK

Předvolební vody na Praze 1 rozvířil začátkem září text billboardu vědce a dlouholetého pedagoga Václava Hampla, který zněl: „Vysoká škola života nestačí.“ Například europoslanec Jiří Pospíšil to kritizoval jako nepřímý útok na Miroslavu Němcovou, která nemá vysokoškolské vzdělání.

Václav Hampl, SZ

Václav Hampl

Nyní se oba aktéři k věci mohou vyjádřit ve studiu Rozstřelu, tedy zda to Němcová brala jako cílenou narážku na vlastní osobu.

Na druhé straně Hampl dostane možnost myšlenku sloganu vysvětlit. Už dříve odmítl, že by to byl útok na konkurenci, podle svých slov chtěl pouze vyjádřit potřebu kvalitního vzdělání.

Poslankyně za ODS Němcová je v letošních senátních volbách společnou kandidátkou občanských demokratů, TOP 09 a Starostů a nezávislých. Hampl zase figuruje na společné kandidátce Strany zelených, KDU-ČSL, uskupení SENÁTOR 21 a Praha sobě.

Pořad Rozstřel sledujte v úterý živě od 12:30

Své otázky na jeho účastníky můžete pokládat ZDE.

Dalšími tématy Rozstřelu budou volby do Senátu a horní komora jako taková, jejich důležitost v demokratickém systému. Odpůrci Senátu ho často označují za zbytečný.

Letos se volby navíc konají během koronavirové epidemie, která mimo jiné ovlivňuje kampaně kandidátů. Jak se s tím vypořádávají, například jak řeší setkání s voliči, také Němcová s Hamplem prozradí. A promluví i ke svým plánům v případě zvolení.

Miroslava Němcová je poslankyní od roku 1998, působila i jako předsedkyně Sněmovny či 1. místopředsedkyně ODS. Václav Hampl pedagogicky působí na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, senátorem je od roku 2014.

Zajímavým faktem spojujícím oba politiky je, že oba v roce 2018 odešli ze sálu během inauguračního projevu prezidenta Miloše Zemana.

Také přečtěte

Švejdar: Kontroly mezi okresy budou namátkové, ale budeme ověřovat

Budete schopni zvládnout kontroly i mezi jednotlivými okresy? Jsem přesvědčen, že to v určitém režimu …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště