Web zprávy

Útok v cirkuse: Medvěd napadl cvičitele kvůli kousku salámu

Na videu, které natočil některý z diváků, je vše dobře vidět. Na muže se po jisté akci jeho medvěd vrhá a vypadá to, že ho začíná hryzat. Ačkoli asijský medvěd ušatý nepatří k velkým druhům, cvičitel neměl moc šancí se z jeho chlupatého objetí dostat. 

Pohřešovaného chlapce z Bíliny našli mrtvého: Na útěku před násilníkem ho zabil vlak?!

Každou chvíli se mu obličej zjevuje a zase mizí pod medvědím tělem. Jeho kolega se zpočátku téměř stydlivě snaží šelmu od cvičitele odtáhnout, ale bez úspěchu. Nato nastupují další dva členové týmu, tentokrát však ne s holýma rukama, nýbrž s pořádně dlouhými a pevnými tyčemi. A medvěda svými zbraněmi bijí hlava nehlava.

Cvičitel nakonec žádné vážné zranění neutržil, jen pár škrábanců. Medvěd mlácení tyčemi přečkal také bez nějaké větší fyzické újmy. Na jeho obranu se ale ozvali ochránci zvířat, kteří požadují zastavení podobných vystoupení a zákaz chovu medvědů k podobným účelům.

Církev plánuje blahořečit programátora (†15): Jeho tělo je i 14 let po smrti bez známek rozkladu!

Medvěd ušatý je ohrožený druh, jehož počty se v přírodě tenčí. Na člověka běžně neútočí, už proto, že je téměř úplně příkladným vegetariánem – jen občas si sem tam sezobne nějaký hmyz, třeba mravence. Ale svými zuby by zle potrhat člověka dokázal.

Proto aby v cirkusech svým cvičitelům šelmy nemohly ublížit, pilují jim už od mláďat zuby. Medvěd na videu tudíž svého „páníčka“ mohl leda trochu ožužlat a oslintat. Jak se ukázalo, celý nesoulad mezi člověkem a medvědem tkvěl v tom, že cvičitel medvědu nedovolil spořádat salám, který za klec přiletěl od někoho z obecenstva. Zvíře se obyčejně naštvalo – a nebýt neexistujících zubů, „výměna názorů“ by bývala dopadla docela jinak.      

Matematik Stefan celkem 14x vyhrál v loterii! Jak oblafnul systém?Také přečtěte

Kluzké silnice, půlmetrové závěje. U Prahy vyprošťovali hned dva zapadlé sypače

„Na silnici mezi Červeným Újezdem na Kladensku a Hájkem na Praze-západ jsme měli hlášen zapadlý …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *