Web zprávy

Útok v Nice: Obětí byl i kostelník Vincent Loques, otec 2 dětí

Tři lidé byli zabiti v bazilice Notre Dame ve francouzském městě Nice. Jednou z obětí byl otec dvou dětí Vincent Loques, kostelník, kterému jednadvacetiletý útočník podřízl hrdlo. Posléze uřezal hlavu ženě a pobodal druhou. Té se ještě z posledních sil podařilo uprchnout do blízké kavárny, ale tam zraněním podlehla. Útočník, který měl pocházet z Tuniska, byl postřelen a převezen do nemocnice.  

Vincent Loques byl oddaným správcem baziliky Notre Dame ve francouzském městě Nice. Pětačtyřicetiletý muž se ve čtvrtek ráno připravoval na nadcházející bohoslužbu, když do kostela vtrhl útočník s nožem a napadl ho.

Muži, na něhož doma čekaly dvě děti, podřízl hrdlo. V kostele byly navíc přítomny dvě ženy, které jednadvacetiletý útočník taktéž brutálně napadl. Jedné z žen podřízl hrdlo a další pobodal. Těžce zraněná žena utekla z kostela a zamířila do blízké kavárny, kde padla k zemi a zemřela. Útočník měl pocházet z Tuniska a během útoku křičet Alláhu Akbar, což v překladu z arabštiny znamená bůh je veliký.

Teror v Nice: Ohavnost a barbarství, zní z Česka. Zeman zmínil fanatiky, Babiš zděšení

Francouzský prezident Emmanuel Macron navštívil místo brutálního útoku a Francouzům vzkázal, že se jedná útok na jejich hodnoty, smysl pro svobodu a schopnost mít na jejich půdě svobodu víry. Zároveň uvedl, že budou posíleny bezpečnostní síly na důležitých místech, jako jsou školy a náboženská místa.

Ředitelka zpravodajské skupiny SITE Rita Katzová podle informací britského deníku Daily Mirror uvedla, že útok v Nice byl oslavován džihádisty na internetu. Starosta města města Christian Estrosi připomenul, že útok v kostele byl podobný útoku na učitele Samuela Patyho, který se stal začátkem měsíce v Paříži. Estrosi byl brutálně zavražděn poté, co na hodině použil karikaturu proroka Muhammada. Právě karikatura proroka vyvolala protesty muslimů v ulicích Francie a pnutí mezi Francii a muslimskými zeměmi.

Útočník s nožem zabíjel před kostelem ve Francii: Dvěma obětem uřízl hlavu! Úřady mluví o terorismu

Čtvrteční útok v Nice nebyl jediný. V Saúdské Arábii došlo k napadení hlídače u francouzského zastupitelství v zemi. Útočník posléze měl uprchnout do přímořského města Džidda, kde byl zadržen. Navíc francouzští policisté zastřelili muže, který ve městě Avignon ohrožoval kolemjdoucí.Také přečtěte

Test BMW X7 M50i: Američan s bavorským pasem

Co je víc amerického, než gigantické SUV s osmiválcovým motorem? V Americe se tahle třída …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *