Web zprávy

Uzavírka pohořelické křižovatky u Otrokovic skončí s předstihem. Řidičům se otevře už v pátek | iROZHLAS

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) po mnohaměsíční uzavírce v pátek opět zprovozní takzvanou pohořelickou křižovatku u Otrokovic na Zlínsku. Neprůjezdná byla kvůli budování jihovýchodního obchvatu Otrokovic, který je součástí dálnice D55. Uzavírka křižovatky silnic III/4973 a III/4974 měla skončit 2. listopadu, ředitelství se ji však podaří otevřít s předstihem už před dušičkovým víkendem, sdělila za zlínskou správu ředitelství Lucie Trubelíková.Otrokovice (Zlínsko)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítKřižovatka byla neprůjezdná kvůli budování jihovýchodního obchvatu Otrokovic (ilustrační foto) | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Se zprovozněním čtyřramenné křižovatky, která byla neprůjezdná od června, počítá Ředitelství silnic a dálnic v pátek odpoledne. „Řidiči opět projedou do Pohořelic po komunikaci III/4975 a do Napajedel po silnici III/4973,“ uvedla Trubelíková. Nedaleko křižovatky, v otrokovické části Kvítkovice, se nachází hřbitov, na který v příštích dnech vzhledem k svátku Památky zesnulých zřejmě zamíří řada lidí.


Komplikace při dostavbě D1 u Přerova. Soud zrušil verdikt o změně územního rozhodnutí


Číst článek

Ke hřbitovu začnou od soboty po standardní trase opět zajíždět vozy MHD provozované Dopravní společností Zlín – Otrokovice. Kvůli uzavírce křižovatky jezdily autobusy linky 55 ke kvítkovickému hřbitovu v obou směrech přes zastávku Kvítkovice-náves. Od soboty se autobusy vrátí na svou původní okružní trasu, která ke hřbitovu vede přes zastávku Otrokovice-Kvítkovice, Napajedelská a pohořelickou křižovatku.

„V opačném směru platí trasa přes zastávku Kvítkovice-náves,“ uvedl mluvčí dopravní společnosti Vojtěch Cekota.

Autobusové spoje MHD vedené ke kvítkovickému hřbitovu jsou podle něj v jízdních řádech opatřeny poznámkou ‚k‘ a na vozidlech ‚55k‘. Ke hřbitovu v Kvítkovicích zajišťuje dopravní společnost během odpoledne v nepracovních dnech vždy tři prodloužené spoje linky 55.

Výstavba nadjezdu

Podle zástupce správce stavby ŘSD Zlín Pavla Dvořáka byla důvodem pětiměsíční uzavírky pohořelické křižovatky výstavba dálničního nadjezdu nad budovaným obchvatem Otrokovic, který je ve fázi dokončovacích prací a terénních úprav.


Stát může stavět dálnici před ukončením sporu o ceně pozemků. Zeman podepsal novelu zákona


Číst článek

Od 2. listopadu na motoristy naopak čeká trvalé uzavření koncové části ulice Dr. Beneše v Napajedlích na Zlínsku, kde se napojuje na silnici I/55. Po dokončení stavby obchvatu Otrokovic v příštím roce budou řidiči využívat nově zbudovanou rampu na dálnici D55 z ulice Dr. Beneše, kterou se napojí jak na dálniční obchvat, tak na silnici I/55.

„Sjezd na komunikaci I/55 bude v podobě kruhového objezdu vybudován na úrovni čerpací stanice OMV. Do té doby budou motoristé mířící do severní části Napajedel jezdit po komunikaci III/4973,“ uvedla Trubelíková.

Do konce roku by měla podle Dvořáka stavba obchvatu pokračovat pokládkou konstrukčních vrstev dálnice. V místě, kde se stýkají ulice Dr. Beneše a silnice I/55, dokončí stavbaři opěrnou zeď, budou také pokračovat ve výstavbě dálničních mostů.

Stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic začala předloni v říjnu, hotovo by mělo být nejpozději koncem příštího roku. Náklady přesáhnou 710 milionů korun bez DPH. Dostavovaná část obchvatu města bude dlouhá zhruba 3,1 kilometru, naváže na severovýchodní úsek otevřený v roce 2006. Dokončený obchvat pomůže z centra Otrokovic odvést především tranzitní dopravu. Z města má dálnice D55 v budoucnu mířit dále směrem k Uherskému Hradišti a k dálnici D2 u Břeclavi.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Vysočina má čtyři nové památky

Čtveřice čerstvých památek je velmi různorodá. Podle informací telčské expozitury Národního památkového ústavu (NPÚ) je …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *