Web zprávy

Uzavřeme Německo až do Velikonoc, žádá kancléřka Merkelová

Kancléřce dělá starosti nakažlivější „anglická“ mutace koronaviru. Ta se objevila na sklonku loňského roku na jihu Anglie, ale v tuto chvíli je už téměř v celé zemi dominantní. Merkelová se obává explozivního nárůstu nakažených.

„Pokud se nám nepodaří tento virus zastavit, hrozí desetinásobně vyšší výskyt,“ řekla kancléřka. Jedinou ochranou je podle jejích slov přísná uzávěra. „Potřebujeme dalších 8 až 10 týdnů lockdownu,“ řekla kancléřka.

Současná uzávěra by měla v Německu skončit 31. ledna. Kancléřka ovšem nedala žádné záruky, že se lockdown neprodlouží. Pokud by se tak stalo, Němci by vyšli z lockdownu krátce před Velikonocemi, které pro letošní rok vycházejí v termínu 2. až 5. dubna.

První případy mutace koronaviru B1.1.7 byly poprvé hlášeny už loni v listopadu v Dolním Sasku. Byla zjištěna u velmi starého pacienta, který se nakazil a zemřel, a také u jeho manželky. Zjištění z Hannoveru potvrdila také laboratoř berlínské Charité.

Dcera manželského páru byla v polovině listopadu v Británii, kde se s největší pravděpodobností nakazila a infekci pak přivezla s sebou. Od ní se infikovali její rodiče. Zdravotnický úřad Hannoveru tvrdí, že v souvislosti s těmito případy se nikdo dál nenakazil.

V Německu byla virová varianta B1.1.7 odhalena také u ženy, která 20. prosince odletěla z Londýna do Frankfurtu nad Mohanem.

Typ zmutovaného viru byl detekován také v řadě jiných zemí: v Dánsku, Nizozemsku, Itálii, Francii, Norsku, Jordánsku, Jižní Koreji, Jihoafrické republice či Japonsku.

Také přečtěte

Německo oťukává, jak pootevřít obchody

Tlak zájmových uskupení německého maloobchodu a služeb i odborových a zaměstnavatelských svazů nese své ovoce. Ještě před poradou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště