Web zprávy

Uzbecký terorista dostal doživotí. V klubu v Istanbulu zastřelil 39 lidí


Turecký soud v pondělí odsoudil k doživotnímu vězení bez možnosti propuštění Uzbeka, který při teroristickém útoku v roce 2017 postřílel v istanbulském nočním klubu 39 lidí. Informovala o tom agentura AP. Abdulgadir Mašaripov dostal 40 doživotních trestů za 39 vražd a pokus svrhnout ústavní pořádek, dalších 1368 let vězení mu soud vyměřil za 79 pokusů o vraždu.

Mašaripov se nejprve k činu přiznal, ale později obvinění odmítl a žádal, aby ho soud zprostil viny. Podle AP tvrdil, že jeho doznání si vyšetřovatelé vynutili „nátlakem a mučením“. Očekává se proto, že se proti rozsudku odvolá.

Útok na istanbulský noční klub: nejméně 39 mrtvých, desítky zraněných

Mašaripov zaútočil na luxusní klub Reina během silvestrovských oslav – v časných ranních hodinách 1. ledna 2017. Během asi sedmi minut vystřílel v klubu šest zásobníků a vypálil 180 střel.

Masakr nepřežilo 39 lidí, většina z nich byli turisté z blízkovýchodních zemí. Dalších téměř osm desítek lidí bylo zraněno. Teroristovi se podařilo v nastalém zmatku uniknout a policie jej dopadla o dva týdny později. K útoku se přihlásila organizace Islámský stát.

Také přečtěte

Testování pendlerů: Češi vytvořili dlouhé fronty v mrazu před odběrovými stanicemi

Místostarosta sousedního Chebu Jiří Černý DPA řekl, že lidé čekají při teplotách pod nulou dvě …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *