Web zprávy

V 80 letech zemřel zpěvák Johnny Nash. Proslavil se hitem, který zazněl i ve filmu Kokosy na sněhu | iROZHLAS
Americký zpěvák Johnny Nash, kterého v 70. letech proslavil hit I Can See Clearly Now, zemřel ve věku 80 let. Uvedla to ve středu agentura Reuters s odvoláním na zpěvákova syna, který o otcově smrti informoval server TMZ a místní televizi v Los Angeles.Los Angeles

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítNash zemřel v úterý ve svém domově z přirozených příčin, řekl jeho syn John Nash portálu TMZ.

„Byl rodinný typ a skvělý otec. Miloval lidi a svět. Bližší důvody úmrtí jeho syn neuvedl. Rodina pro něj byla vším, bude nám chybět,“ dodal. Důvody smrti ale nepřiblížil.

Johnny Nash, narozený v srpnu 1940 v Houstonu v Texasu jako John Lester Nash, jako první zpěvák nepocházející z Jamajky začal v místní metropoli Kingstonu nahrávat hudbu ve stylu reggae. Měl ale písničky i v jiných hudebních žánrech.

Proslavil ho jediný hit I Can See Clearly Now, který přezpívali i další hudebníci. Mnoho z nich se dostalo do první dvacítky v hudebních žebříčcích – mezi ně patří například verze Jimmy Cliffa pro Kokosy na sněhu.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Goišák je po škaredém zranění zpět. Vypadalo to blbě, přiznal

Symbolicky proti týmu, který v druholigovém finále v roce 2015 potopil rozhodujícím gólem bruslí, prožil vítězný návrat do …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *