Web zprávy

V Berlíně poprvé po 70 letech stanoví zavírací hodiny barů a restaurací

Bary a kluby už byly celodenně zavřené během nouzového stavu, ale bary a restaurace mohly v červnu opět otevřít bez omezení. Kluby jsou dál uzavřené.

Podle některých majitelů jsou zavírací hodiny kontraproduktivní, protože lidé pak pokračují v pití na soukromých party doma, jež jsou považovány za nebezpečnější

Podle nových nařízení zveřejněných ve středu budou zakázána setkání více než pěti lidí z více než dvou různých domácností. Zakázaná budou i soukromá setkání více než deseti lidí.

Omezeny jsou tedy i veřejné akce, i když zdravotnické úřady uváděly, že hlavním zdrojem šíření nákazy jsou soukromé večírky a rodinná setkání.

Berlín od začátku října zaznamenal během dne více nových případů nákazy než během jarního vrcholu pandemie na konci března. Ve městě připadá za poslední týden 44,2 nově nakažených na sto tisíc obyvatel. V sedmi částech metropole je to přes padesát z toho v módním Neuköllnu 288.

Berlínský deník Tagesspiegel připsal nárůst porušování nařízení po setmění v barech, hospodách a v parcích.

Omezení nejsou jen v Berlíně, v belgickém Bruselu jsou od čtvrtka bary a restaurace zavřené na nejméně měsíc. Pít se nebude moci ani na veřejnosti. Zavřené jsou restaurace a bary i v Paříži a nově se zavírají v pěti oblastech Skotska včetně Glasgow. Kavárny budou muset zavírat v šest večer.

Také přečtěte

Google hrozí Austrálii zablokováním vyhledávače

Austrálie se chystá schválit zákon, který by donutil technologické giganty domluvit se s místními vydavateli …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *