Web zprávy

V Brně zemřel pacient s koronavirem: Selhalo mu několik orgánů

„Pacient zemřel na multiorgánové selhání,“ řekla Blesk.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

V současné době jsou na klinice u sv. Anny tři pacienti s onemocněním covid-19. Jsou na umělé plicní ventilaci a jejich zdravotní stav je vážný.

Koronavirus ONLINE: 411 případů za neděli v Česku. A hygieně v Praze musí pomoci kraje

Špatné Hodonínsko

Česko hlásí 436 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 28 156 lidí, vyléčených je 19 053 a aktuálně nakažených je 8667. V sobotu se nakazilo 508 lidí, v neděli 411.

Mezi nejpostiženější regiony patří Hodonínsko. V Domově Horizont v Kyjově, kde žijí zdravotně postižení, se šíří nemoc mezi klienty i personálem. Druhým nejpostiženějším regionem je Praha, kde jsou od středy znovuzavedené roušky v obchodních centrech a ve společných prostorách škol.

Koronavirus v těhotenství? Když se objeví příznaky, ženy končí na „jipce“, tvrdí lékaři

Na Mendelu přísně

Zimní semestr na Mendelově univerzitě v Brně začne v původním termínu 21. září. Převažovat bude prezenční forma výuky. Distančně budou ale probíhat přednášky a obecně výuka ve skupinách nad 100 lidí.

„Opatření na univerzitě budou přísnější než platná vládní a hygienická opatření,“ uvedla rektorka Danuše Nerudová. Vyučující budou mít právo studenty s příznaky respiračních chorob z výuky vykázat.

Dezinfekce budou nejen na chodbách, ale i před vstupem do učeben Hygienu musejí studenti dodržovat i na kolejích. Do Brna přijedou v zimě studovat jen asi 500 cizinců, kteří našli odvahu. Na Mendelově univerzitě v Brně studovalo v uplynulém akademickém roce ve všech studijních programech a všech formách studia celkem 8 459 studentů.Také přečtěte

Průzkumník Perseverance urazil na Marsu první metry

Během čtvrtečního manévru, který měl prověřit správné fungování systému, se vozítko vybavené šesti kolečky posunulo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště