Web zprávy

V Bruntále se rodina loučila s Cecílií Hlaváčovou u otevřené rakve

Čtvrt hodiny před začátkem obřadu otevřeli v kapli rakev s nebožkou. Ke kostelu musela ale vzápětí přijet záchranka. Jeden z mužů omdlel. Záchranářům se jej podařilo vzkřísit, mohl se tak nadále rozloučení účastnit

Smuteční obřad začal s hodinovým zpožděním. S maminkou čtyř synů, babičkou a prababičkou v otevřené rakvi se příbuzní nedokázali stále rozloučit. Nejbližší ji líbali, hladili a oplakávali o desítky minut déle, než se plánovalo. „Věřím, že bude s námi pořád. V našich srdcích. Miluji tě, ty moje maminko nádherná,“ plakal syn Marek (34).

Po obřadu převezl vůz pohřební služby rakev na místní hřbitov na Uhlířském vrchu nad městem.

Pohřeb Františka Gažíka (†73), významné romské autority, byl velkolepý. Ostravou prošel smutečný průvod, v jehož čele jel jediný pohřební kočár u nás tažený párem fríských koní.

Čekala na převoz

Cecílie Hlaváčová byla oblíbená po celém městě, zemřela ve středu 30. září po těžké nemoci. Údajně jen hodinu před tím, než měla být převezena z krajské nemocnice na specializovanou kliniku. Měla nemocné ledviny a další zdravotní neduhy.


V Bruntále se rozloučili s Cecílií Hlaváčovou (†61). Karel Janeček

Ženu v krajské nemocnici v Bruntále připojili na dialýzu a infuze. „My jsme usilovali o to, aby mámu odvezli na specializované pracoviště do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde se o ni podle našeho mínění mohli postarat lépe,“ tvrdí syn Marek Hlaváč.

Velký romský pohřeb Věry Bílé (†64): V bílém prostěradle a s cigárama!

Rodina k ní kvůli koronavirovým opatřením nemohla. Hodinu před převozem sanitkou těžce nemocná Cecílie zemřela. „Těšili jsme se, že se nám vrátí domů, a místo toho máme pohřeb,“ dodal syn.

„Pacientce byla poskytnuta veškerá péče a je nám velmi líto, že i přes veškerou snahu lékařů, došlo k jejímu úmrtí. Lékaři byli v intenzivním kontaktu s rodinou, která měla veškeré informace týkající se zdravotního stavu pacientky,“ uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská.Také přečtěte

Kvóty zdraží potraviny a nakonec je sestřelí Brusel, shodují se analytici i obchodníci

Podle schváleného návrhu mají velké obchody v příštím roce nabízet 55 procent českých produktů, následně …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *