Web zprávy

V centru Minsku se pokusil upálit muž

„22. ledna se 35letý muž naproti budově v ulici Sovětskaja polil neznámou tekutinou a pak ji zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policista, Nyní je muž hospitalizován v zdravotnickém zařízení,” uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by.

O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla.

Běloruskem zmítají od loňského léta protesty proti autoritářskému režimu Alexandra Lukašenka, který se po srpnových prezidentských volbách znovu nechal vyhlásit vítězem hlasování. Opozice pokládá volby za zfalšované, jejich výsledky odmítla uznat i Evropská unie, která uvalila sankce na Lukašenka a jeho spolupracovníky podezřelé ze zfalšování voleb a porušování lidských práv během potlačování protestů.

Demonstranti požadují Lukašenkovu demisi, osvobození politických vězňů a nové volby. Lukašenko, který vládne zemi již od roku 1994 a který se nadále těší podpoře Ruska, odmítá toto volání vyslyšet a stejně tak odmítá i ústupky opozici. Namísto toho hovoří o nové ústavě, kterou by Bělorusové schvalovali v referendu, což opozice pokládá jen za zdržovací taktiku.

Také přečtěte

Dorazil první milion antigenních testů do škol

„Testy přišly v plánovaném termínu a v dohodnutém množství. Přestože jsme návrat žáků do škol …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště