Web zprávy

V centru Prahy se bude opět demonstrovat proti vládním opatřením


Na shromáždění budou dohlížet policisté, násilné střety neočekávají. Také podle organizátorů bude akce nenásilná.

Do centra Prahy je na dnešek svoláno několik protestních shromáždění a recesistických akcí. Kvůli protikoronavirovým opatřením musely být některé z demonstrací omezeny, pořadatelé například museli upustit od pochodů. Na místech budou stovky policistů i zástupci magistrátu. Spolupracovat budou i městští strážníci. Magistrát apeloval na to, aby účastníci akcí dodržovali omezení daná vládou.

Protest na náměstí Republiky uspořádali pořadatelé podle vyjádření na Facebooku proto, že vládní opatření proti epidemii covidu-19 podle nich nefungují, zato likvidují životy a devastují stát. Stát podle nich lidi šikanuje a straší. Další shromáždění se mají konat na Staroměstském náměstí a na Klárově.

Podle opatření z 22. října se může pokojného shromáždění účastnit maximálně 100 účastníků, a to ve skupinách po 20 lidech. Demonstranti musí zachovávat rozestupy mezi skupinami a všichni musí mít roušky. Poslední protest v Praze, který se uskutečnil 18. října na Staroměstském náměstí, skončil násilně. Část demonstrantů se po oficiálním konci akce střetla s policií.

Také přečtěte

Národní kulturní památka, kterou kritizoval Zeman, se konečně dočká opravy

Zákupský hospodářský dvůr, jehož nejvýznamnější součástí byla konírna dimenzovaná pro ustájení až 60 koní, nechala …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *