Web zprávy

V hongkongském vězení zemřel český pašerák, brzy se měl vrátit domů

ilustrační snímek

ilustrační snímek


| foto: Depositphotos

Zprávu o úmrtí muže v hongkongském vězení přinesl Radiožurnál, jemuž to potvrdili jeho příbuzní i ministerstvo zahraničí.

„Můžeme potvrdit úmrtí. Je to velmi čerstvá zpráva, náš generální konzulát v Hongkongu je v kontaktu s rodinou a řeší další postup,“ řekla serveru Mariana Wernerová z tiskového odboru ministerstva. Podle syna zemřelého trpěl muž rakovinou.

Českého penzistu zadržela policie před čtyřmi lety krátce po příletu z Jižní Ameriky s kufrem kokainu. Po roce vyšetřování ho soudce poslal na 27 let za mříže. Odsouzený okamžitě po rozsudku požádal o předání do Česka, kde by si odpykal zbytek trestu.

„Předání českého občana do Česka jsme vyjednali v únoru tohoto roku, kvůli epidemii nelétala letadla a ministryně spravedlnosti také zastavila eskorty vězňů,“ sdělil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

V hongkongském vězení sedí ještě jeden senior z Česka, je rovněž odsouzený na 27 let za pašování kokainu. Na jeho vydání se úřady zatím nedohodly. Podle Radiožurnálu mu mají nyní doručit rozsudek Krajského soudu v Plzni, který uznal trest v Česku. Vyřízení veškerých formálních úkonů bude trvat měsíce a kvůli epidemii se může předání vězně protáhnout na neurčito.

Také přečtěte

Roušky se už tolik nešijí, letí vlna na pletení

„Zákazníků máme i v těchto dnech pořád hodně. Je pravda, že poklesl zájem o bavlněné …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *