Web zprávy

V Itálii pokračují protesty proti opatřením pro boj s koronavirem. V Římě policie použila vodní děla | iROZHLAS

Policie zasáhla proti nepovolenému pochodu, který vyšel z náměstí Piazza del Popolo v centru italské metropole. Protestující házeli proti policii láhve a zapálili několik kontejnerů s odpadem, policisté proti demonstrujícím použili slzný plyn a vodní dělo a několik lidí zadrželi. Akci, která přerostla v pochod, organizovalo podle deníku La Repubblica neofašistické hnutí Forza Nuova (Nová síla).


Kamení, dělbuchy i rabování. V Itálii vyšli do ulic odpůrci protikoronavirových opatření vlády.


Číst článek

Italská policie v úterý zadržela také další účastníky pondělních protestů v Miláně a Turínu. Během těchto demonstrací bylo vyrabováno několik obchodů a policie zasáhla silou. Podle agentury AP policisté celkem zadrželi 28 demonstrantů v Miláně a 11 v Turíně.

Na italském ministerstvu vnitra se ve středu sejde bezpečnostní výbor, který vyhodnotí další postup ohledně demonstrací. Podle agentury ANSA se ministerstvo domnívá, že protesty koordinují skupiny fotbalových fanoušků, jež tíhnou ke krajní pravici.

Italská vláda také přijala balíček rozpočtových opatření, která mají částečně nahradit škody vzniklé vládními opatřeními. Část demonstrujících žádala, aby vláda poskytla finanční pomoc podnikatelům postiženým protikoronavirovými restrikcemi.Také přečtěte

Nejdelší stezku v korunách stromů na světě otevřou ve Švýcarsku

Turisté na stezce vystoupají do výšky až 28 metrů. Atrakce bude přístupná celoročně, svým charakterem …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *