Web zprávy

V Jihočínském moři se během tajfunu ztratila nákladní loď. Našli jediného člověka

Loď Gulf Livestock 1 se ve středu ocitla v cestě tajfunu Maysak poblíž ostrova Amami Óšima v Jihočínském moři, odkud vyslala nouzový signál.

Japonská pobřežní stráž po příjezdu k místu, odkud zaznamenala signál, našla ve vodě v záchranné vestě jediného člena posádky. Podle serveru BBC zachráněný muž uvedl, že jeho lodi vypověděl službu motor a plavidlo následně smetly z hladiny vlny.

Loď Gulf Livestock 1 měla namířeno z Nového Zélandu do Číny. Její cesta začala 14. srpna a měla trvat 17 dnů. Ve středu se ale ocitla v cestě tajfunu Maysak v Jihočínském moři poblíž ostrova Amami Óšima, odkud vyslala nouzový signál.

Většina členů posádky byli Filipínci, mezi ně patří i jediný nalezený. Dva lidé pocházeli z Nového Zélandu a dva z Austrálie. Nákladní loď Gulf Livestock 1 byla vyrobena v roce 2002 a měří 139 metrů na délku.

Satelitní snímky tajfunu Maysak

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Pátrání po ztracené lodi komplikuje silný vítr a přívalové deště, které tajfun doprovází.

Pobřežní stráž zachraňuje filipínského člena posádky ztracené lodi

Foto: Japan Coast Guard, Reuters

Maysak už ve čtvrtek ráno zasáhl jihokorejské přístavní město Pusan. Ohlášen už byl nejméně jeden mrtvý člověk, 2200 lidí bylo evakuováno a přibližně 12 tisíc domovů zůstalo bez elektřiny.

Také přečtěte

Karanténa v Česku se prodlužuje opět na 14 dní. Blatný: Mohou za to mutace

„Tak jako jiné země, i Česká republika se vrací zpět ke 14 dnům izolace a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště