Web zprávy

V Kalifornii povolali vrtulníky na evakuaci 60 lidí z místa, jehož okolí zachvátil oheň | iROZHLAS

Vojenské vrtulníky evakuovaly 60 lidí z populárního tábořiště v Kalifornii, když okolní lesy zachvátil požár. Podle tamního tisku bylo několik desítek lidí zraněno, dva vážně. Agentura AP informovala, že tábor u vodní nádrže v lese na západním svahu pohoří Sierra Nevada odřízl požár, který se rozhořel na třech místech v okolí.Los Angeles

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVrtulník při hašení požáru v Kalifornii. | Foto: Adrees Latif | Zdroj: Reuters

Podle policie ve Fresnu mají dva lidé těžká zranění a deset lidí středně těžká. Jeden z požárů vzplál poblíž umělého jezera Shaver a rozšířil se na 145 kilometrů čtverečních, zachvátil i les na protilehlém břehu řeky, takže zablokoval jedinou silnici vedoucí k tábořišti, řekl mluvčí správy lesa. Oheň hoří asi 460 kilometrů severně od Los Angeles a teplota na místě vystoupala ke 47 stupňům.


Požáry v Kalifornii přežily dva tisíce let staré sekvoje včetně stometrové Matky lesa


Číst článek

Policie ve Fresnu před sobotní půlnocí místního času (dnes v 9.00 SELČ) oznámila, že šest desítek lidí vrtulníky dopravily na letiště ve Fresnu a vrací se zpět, protože záchranná operace pokračuje. Americká stanice ABC citovala záchranáře, podle nichž už bylo do bezpečí dopraveno 163 lidí a 20 z nich je hospitalizováno.

Jezero se nachází necelých 60 kilometrů do Fresna a je obklopeno hustým borovicovým lesem. Je to oblíbené místo milovníků rybolovu a lodní plavby. K místu se sjelo díky víkendu prodlouženému o pondělní svátek práce hodně lidí.

Požáry hoří od pátečního večera a v sobotu úřady nařídily evakuaci komunit v okolí jezera. Šíření ohně napomáhá suché počasí.

Kalifornie od poloviny srpna zaznamenala téměř 1000 požárů, z nichž většinu zažehly blesky. V současné době západoamerický stát zažívá vlnu rekordního horka. Guvernér Gavin Newsom v pátek ohlásil výjimečný stav a upozornil, že kvůli zvýšenému odběru bude zřejmě nutné zavést dodávky elektřiny na principu rotace.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

XOR nabízí mobil s minimem funkcí. Některé překvapí, stejně jako cena

Titan, keramika, safírové sklíčko a jemná kůže. Právě takové materiály jsme mohli v minulosti najít …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *