Web zprávy

V kopcích a v dešti si nejlépe vedl Guerreiro, růžový dres si pro lídra Gira udržel Almeida | iROZHLAS


Kopcovitou devátou etapu Gira d’Italia vyhrál v dešti a chladu portugalský cyklista Ruben Guerreiro. Růžový dres lídra udržel před prvním volným dnem jeho krajan a přítel Joao Almeida.Roccaraso

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítŠestadvacetiletý Guerreiro v náročných podmínkách setřásl zhruba 300 m před cílem ve stoupání v Roccarasu svého španělského soupeře v úniku Jonathana Castrovieja a po 208 km si připsal největší vítězství kariéry.

Italské Giro řeší kontroverzní kačery v pelotonu. Tým chce respektovat tradici, dostal však pokutu


Číst článek

Zároveň se postaral o druhý triumf pro tým EF Pro Cycling na letošním Giru a etapu na slavném italském závodě vyhrál jako druhý Portugalec v historii po Acáciu Da Silvovi v 80. letech.

„Je mi opravdu chladno, ale vítězství mě hřeje,“ uvedl zimou se třesoucí Guerreiro po dojezdu. Etapové výhry se dočkal při druhém startu na Grand Tour v životě po loňské Vueltě. „Tým i já jsme si to vítězství zasloužili. Dnes bylo hodně těžké dostat se do brejku a výhra je něco mimořádného,“ dodal mistr Portugalska z roku 2017.

Almeida trpěl, ale vydržel

Z cyklistů z popředí průběžného pořadí zvládl závěrečné stoupání první kategorie nejlépe Nizozemec Wilco Kelderman, jenž dojel osmý s odstupem 1:38 a posunul se z třetího na druhé místo. Almeida v kopci zjevně trpěl, ztratil zhruba čtvrt minuty a před Keldermanem nově vede o 30 sekund.

„Kluci z týmu dnes odvedli skvělou práci. Díky nim mi ještě stále patří maglia rosa,“ poděkoval Almeida za udržení růžového trikotu kolegům ze stáje Deceuninck-Quick Step.

„A jsem také moc šťastný za Rubena, tuhle výhru si zasloužil,“ dodal k vítězi etapy. S Guerreirem bydlí kousek od sebe a jejich rodiny se přátelí.

Po dni volna bude Giro pokračovat v úterý 10. etapou s mírně zvlněným profilem z Lanciana do Tortoreta o délce 177 km.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Google vrací úder. V Austrálii blokuje obsah, za který by měl brzy platit

Minulý týden z výsledků vyhledávání internetového prohlížeče Google zmizely australské zpravodajské portály. Google vzápětí zahraničním …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *