Web zprávy

V Kozlově na Olomoucku už druhý den hoří štěpka. Lidé nemají větrat


Olomoučtí hasiči bojují druhý den s požárem štěpky v obci Kozlov. (27. září 2020)


| foto: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

„Požár štěpky v Kozlově na Olomoucku řeší už druhý den olomoučtí hasiči ve spolupráci s místními dobrovolnými jednotkami. Aktuálně máme na místě pět jednotek hasičů,“ řekla krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

K události vyjeli hasiči v neděli před polednem. Štěpka je naskladněná do desetimetrové výšky. Na místě je přes 7,5 tisíce tun materiálu. 

Hasiči zjistili, že v jednom z nepřístupných míst hoří plamen. Museli se tam prořezat motorovými pilami a následně pak zahájit hasební práce. Vodu hasiči dopravují kyvadlově z přírodního zdroje z lomu Výkleky.

Materiál odvážejí na volné prostranství, kde ho rozhrabávají a prolévají vodou. V neděli tak odvezli 200 tun. 

Hasební práce pokračovaly celou noc a i v pondělí, kdy velitel zásahu rozhodl o rozdělení haldy štěpky na dvě části, aby se zamezilo skrytému šíření požáru. 

Po celou dobu zásahu se valí z místa hustý kouř, který míří i do blízké obce. Lidem tak hasiči doporučují, aby nevětrali a měli zavřená okna.

U události zasahují profesionální jednotky z Olomouce a Lipníka nad Bečvou a dobrovolné jednotky Velký Újezd, Veselíčko, Velká Bystřice, Doloplazy, Výkleky, Jindřichov, Potštát a VHJ Libavá.

„Vyšetřování příčiny probíhá většinou i během zásahu, ale budeme ji mít až po skončení události. Co se týče škody, ta se špatně odhaduje, neví se, kolik se toho podaří zachránit,“ dodala Balážová.

Také přečtěte

Ivan Trojan o Šarlatánovi: Juraj Loj je přitažlivý člověk!

„Ve své filmové tvorbě jsem již byl mučen a ničen mnohokrát,“ prohlásil herec Ivan Trojan o …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště