V létě jsem odmítl tu nejšílenější nabídku


Na lavičce AS Řím zažívá nejhorší start ročníku v kariéře, přesto chce setrvat. Portugalský stratég José Mourinho přiznal, že kvůli Římanům v létě odmítl astronomickou sumu.

Až třináctá příčka v Serii A, osm bodů a desetibodová ztráta na čelo. AS Řím zažívá tristní vstup do nového ročníku, a to i přes výrazné letní posilování. Na Estadio Olímpico de Roma zamířil Romelu Lukaku z Chelsea, Leandro Paredes a Renato Sanchez z Paris Saint-Germain nebo Houssem Aouar z Lyonu, přesto se zatím Římané trápí. Výraznou kritiku ze strany fanoušků i expertů proto sklidil v posledních týdnech portugalský kouč José Mourinho.

Sám zkušený stratég, který dříve vedl Manchester United, Chelsea, Tottenham nebo Real Madrid, přitom nechce o odchodu ani slyšet. „V AS Řím jsem zůstal, protože jsem dal slovo fanouškům, týmu a klubu, že neodejdu. Po třech měsících jsem obviňován ze všech problémů týmu,“ prohlásil s tím, že v létě měl hned několik nabídek. Spekulovalo se zejména o lukrativní smlouvě ze strany saúdskoarabského Al-Ahli, která by z něj udělala nejlépe placeného trenéra světa.


iZdroj fotografie: Reuters

Mourinho by si přišel ročně až na 30 milionů eur, tedy zhruba 740 milionů korun. „V létě jsem odmítl nejšílenější nabídku, jakou kdy trenér dostal. Odmítám všechna obvinění, že jsem v týmu problém, protože to není pravda,“ zdůraznil zkušený trenér, který zároveň vyjádřil respekt fanouškům svého celku. „Musíme mít odvahu přijmout reakci fanoušků po jakémkoli zápase, která může být fantastickou podporou nebo projevem zklamání. Musíme respektovat jakoukoli reakci, ať už pozitivní, nebo negativní,“ uvedl.

Mourinho: Od sebe i od hráčů očekávám více

Šedesátiletý trenér zároveň prozradil, že po sérii neúspěšných výsledků měl s hráči dlouhý rozhovor. „Fotbal a život jsou jako maraton. Když už necítíte lásku, víte, že je konec. Když cítíte únavu, i když nemáte problémy, pochopíte, že váš vztah dosáhl svého limitu. Nemůžeme změnit situaci, když se objeví problém za 100 milionů eur, jako to mohou udělat City nebo Barcelona,“ dodal s odkazem na problémy v defenzivě, které chybí důrazný stoper Roger Ibañez. Brazilec od letošního léta patří saúdskému Al-Ahli.

Sám Mourinho doplňuje, že chce nadále bojovat. „Zůstanu tady do 30. června a budu bojovat, dokud mi Dan Friedkin (majitel klubu, pozn. red.) neřekne, abych odešel. Toho se vůbec nebojím. Od sebe i od hráčů očekávám víc. Jsou to moji přátelé a já jsem jejich přítel. Pracuji s nimi velmi rád, je mezi námi empatie. Doufám, že budou hladoví po vítězství,“ zakončil Portugalec, jehož čeká náročný program.

AS Řím totiž v nadcházejících týdnech čekají utkání proti švýcarskému Servette a pražské Slavii v rámci základní Evropské ligy. V domácí Serii A pak vyzvou Cagliari, Monzu, Inter Milán, Lecce a Lazio Řím.