Web zprávy

V Minsku protestují desetitisíce lidí. Policie má připravenou těžkou techniku, zatkla už 37 účastníků | iROZHLAS

V běloruském hlavním městě Minsku znovu protestují desítky tisíc lidí proti prezidentu Alexandru Lukašenkovi. Informoval o tom zpravodajský server Tut.by. Agentura AFP s odvoláním na nevládní organizaci hovoří o nejméně 37 zatčených. Demonstrace se konají i v dalších běloruských městech.Minsk

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPouze Lukašenkovu rezidenci, kam část demonstrantů zamířila, střeží deset obrněných transportérů, uvedla agentura Interfax. | Foto: Tut.by | Zdroj: Reuters

Prezident se potýká s vlnou protestů a stávek poté, co jej úřady minulý měsíc prohlásily vítězem prezidentských voleb z 9. srpna. Podle opozice byl ovšem výsledek zmanipulovaný a neuznala ho mimo jiné ani EU. Lukašenko volební podvody popírá a nejeví žádné známky ochoty k ústupkům.

Policie sleduje úředně nepovolený pochod demonstrantů Minskem ve velkém počtu. Disponuje i obrněnou technikou, která je rozmístěna na strategických místech metropole. Pouze Lukašenkovu rezidenci, kam část demonstrantů zamířila, střeží deset obrněných transportérů, uvedla agentura Interfax.


Protestující začínají být unavení, na to Lukašenko spoléhá. Putin ho má ale v šachu, míní expert


Číst článek

Lidskoprávní organizace Vjasna podle AFP sdělila, že v centru Minsku bylo zadrženo nejméně 37 osob. Podle Interfaxu několik osob utrpělo zranění při potyčkách u minského závodu na traktory MTZ.

Protesty se odehrávají v dalších běloruských městech, mimo jiné v Grodnu, Brestu, Mogilevu či Bobrujsku. V Grodnu na hranici s Polskem a Litvou uniformovaní policisté zaútočili na demonstranty a rozehnali jejich shromáždění. Podle agentury DPA použili i slzný plyn. Na sociálních sítích kolovaly snímky, jak jsou policisty odvlékány i postarší ženy. Zatýkání se podle tut.by odehrálo i v Brestu.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

I jedna čočka stále stačí. Dostupný Pixel 4a má povedený fotoaparát

Aktuální cenově dostupný Google Pixel 4a si v testu fotomobilů organizace DxO Mark vydobyl skóre …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *