Web zprávy

V Monze vyhrál nečekaně Francouz Gasly. K prvnímu triumfu mu pomohl i slabší den Mercedesu | iROZHLAS

Nečekaným vítězem Velké ceny Itálie formule 1 se stal Pierre Gasly. Francouzský pilot stáje Alpha Tauri si na okruhu v Monze připsal první vítězství v kariéře. Na druhém místě dojel Carlos Sainz z McLarenu a třetí byl Lance Stroll z Racing Pointu.

Francouzský pilot stáje Alpha Tauri Pierre Gasly | Zdroj: Reuters

K překvapivým stupňům vítězů přispěl slabší den Mercedesu, který v osmém závodě sezony teprve podruhé nevyhrál.

Šestinásobný mistr světa Lewis Hamilton sice směřoval za jasným vítězstvím, ale po desetisekundovém trestu za nepovolenou zastávku v boxech se propadl na poslední příčku a nakonec dojel sedmý.

Hamilton, který si mohl připsat 90. vítězství a přiblížit se na rozdíl jediného triumfu k rekordu Michaela Schumachera, však i nadále s přehledem vede průběžné pořadí se ziskem 164 bodů.

Na druhé místo díky odstoupení Maxe Verstappena z Red Bullu poskočil Valtteri Bottas z Mercedesu se 117 body. Třetí Verstappen má 110 bodů.