Web zprávy

V Nizozemsku přibylo za den skoro pět tisíc potvrzených případů

V sedmnáctimilionovém Nizozemsku poslední čtyři dny počet případů překračoval čtyři tisíce za den, mezi pondělím a úterým to bylo 4547. Za posledních sedm dní evidoval RIVM přes 29 000 nově nakažených. V zemi se už nákaza potvrdila u celkem více než 155 000 lidí.

V nemocnicích přibylo 46 nakažených koronavirem a počet lidí hospitalizovaných s covidem-19 stoupl na 1021. Je to poprvé od 23. května, kdy počet nakažených v nemocnicích překročil tisícovku. Na JIP leží 210 infikovaných, o dvacet více než v úterý.

V domech s pečovatelskou službou stoupl počet potvrzených případů o 26 na 811.

Za posledních 24 hodin stoupl počet obětí z řad nakažených o 36. Obětí v zemi je už 6574.

I v devatenáctimilionovém Rumunsku zaznamenali za 24 hodin rekordní počet 2958 nově potvrzených případů koronavirové nákazy. V minulém týdnu každý den překračoval počet nových případů dvě tisícovky, v zemi je už 142 570 potvrzených případů, přičemž 5203 nakažení zemřeli, smrtnost tak činí 3,65 procenta, což je jedno z nejvyšších čísel v Evropě. Za poslední den stoupl počet obětí o 82, takže padl i úterní rekord 73 obětí.

V zemi uzavřou divadla, kina, restaurace, bary a zastřešená sportoviště. Roušky jsou povinné v dopravních prostředcích, v obchodech i na tržištích.

Také přečtěte

Za hodinu byly rezervace na očkování pryč. Systém padal, frustraci přineslo i zpožďování SMS

Zná to každý, kdo někdy chtěl do Dejvického divadla: při spuštění prodeje lístků web pod …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *