Web zprávy

V Olomouckém kraji bude vítězné ANO zřejmě v opozici

„Dostali jsme po jednání regionální rady mandát pokračovat dál v jednáních. Ta jednání budou s Piráty, Starosty a Spojenci. Uvidíme, jak se jednání povedou. My to zdržovat nebudeme,“ řekl Právu předseda regionálního sdružení ODS Michal Zácha.

Občanští demokraté se stali v kraji bohatou nevěstou, přestože ve volbách skončili až čtvrtí. Všichni čekali, na čí stranu se přikloní.

„Jsme dohodnuti na spolupráci se Spojenci. Čekáme na to, jak se rozhodne ODS,“ sdělil už dříve Právu lídr kandidátky Pirátů a Starostů Josef Suchánek. Spolupráci s ODS preferují i Spojenci, kteří striktně odmítají jít do koalice s ANO.

Zleva předseda krajské ODS Michal Zácha, krajský zastupitel Ivo Mareš a lídr v krajských volbách Dalibor Horák po zasedání regionální rady ODS v Olomouci.

Foto: Luděk Peřina, ČTK

Pokud dojde k dohodě o koalici, měla by v 55členném krajském zastupitelstvu 32 mandátů. Hnutí ANO, které v Olomouckém kraji volby s převahou vyhrálo, by se ocitlo v opozici.

ANO bude mít v 55členném krajském zastupitelstvu 18 mandátů, Piráti a Starostové 13, Spojenci-Koalice pro Olomoucký kraj 12, ODS 7 a SPD 5. ODS dosud tvořila krajskou koalici spolu s ANO a ČSSD, jejíž zástupci se poprvé v novodobé historii krajů nedostali v Olomouckém kraji do krajského zastupitelstva.

Také přečtěte

Kolik lidí se vyléčilo z covidu ve vaší obci za poslední tři měsíce? ‚Bohatým‘ městům se nákaza vyhýbá | iROZHLAS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *