Web zprávy

V Ostravě začali očkovat seniory o den později kvůli problémům systému

V čem byl problém, neřekla, odkázala na správce systému. „Dnes funguje všechno bez problémů, očkujeme,“ ujistila mluvčí v neděli dopoledne s tím, že očkovat budou ve FNO každý den od 7 do 19 hodin. Během 12 hodin by měli denně naočkovat 300 seniorů starších 80 let.

Problémy s registračním systémem zaznamenali v sobotu i úředníci krajského úřadu v Ostravě, kteří pomáhají seniorům prostřednictvím bezplatné help linky, zřízené hejtmanstvím, s registrací.

Polský problém

„Rezervace je zdlouhavější, to kolečko na monitoru se točilo dlouho, dlouho trvalo, než byla registrace potvrzena. Systém se někdy i sekal a vypadával. Nicméně úspěšně vše pokračuje, lidé se registrují,“ popsala mluvčí Moravskoslezského kraje Nikola Birklenová s tím, že během soboty zaznamenali krajští úředníci 250 hovorů se seniory kvůli registraci, telefonáty podle nich trvaly i 20 minut.

Do nesnází se dostali i občané polské národnosti ze Slezska. Problém byl v tom, že zatímco české rodné číslo má deset znaků, lidé dříve narození s polským rodným číslem jich mají jedenáct. Podle náměstka moravskoslezského hejtmana Lukáše Curyla (KDU-ČSL) se problém týkal pár desítek lidí.

Mluvčí kraje Birklenová řekla, že podle informací z centrálního rezervačního systému by problémy lidí hlásících se k polské národnostní menšině měly zmizet, pokud se v položce stát změní státní příslušnost žadatele a místo rodného čísla vloží číslo pojištěnce.

Také přečtěte

Ministr zahraničí Petříček: Spolupráce s hnutím ANO po volbách? Nedovedu si to představit | iROZHLAS

Sociální demokracii čeká v dubnu souboj o to, kdo stranu povede do říjnových parlamentních voleb. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště