Web zprávy

V pondělí se zavřou speciální školy, oznámil Plaga. Zůstanou jen mateřské

ilustrační snímek

ilustrační snímek


| foto: Patrik Uhlíř,
MAFRA

Speciální školy by se podle návrhu zveřejněného Plagou měly uzavřít v pondělí 2. listopadu.

„Každý den provozu je z mnoho důvodů pro děti důležitý, a tak pevně doufám, že se nám společně podaří zlepšit situaci tak, že budou školy, co nejrychleji znovu otevřené,“ napsal ministr školství Robert Plaga na svém Twitteru, kde také poděkoval všem, kteří se na fungování speciálních škol podílí.

V Česku jsou kvůli zhoršení vývoje epidemie nemoci covid-19 od 14. října uzavřeny téměř všechny školy a vyučuje se na dálku. Otevřeny jsou zatím kromě mateřských a speciálních škol jen některé školy vyčleněné pro péči o děti zdravotníků, pracovníků sociálních služeb nebo třeba policistů a hasičů. 

V pondělí 2. listopadu se přitom měly původně školy uzavřené v polovině října otevřít. Když se epidemická situace nezlepšovala, mluvili členové vlády o tom, že by se v pondělí do škol vrátili jen žáci prvního stupně základních škol, nebo aspoň děti z prvních a druhých tříd. Ani to ale nakonec nebude možné. 

S uzavřením škol přichází krizové ošetřovné. Jak o něj mohou rodiče požádat?

V úterý po jednání vlády ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, že školy zůstanou dále uzavřené. Podle informací z úterý vláda představí v pátek scénář návratu žáků a studentů do škol na základě dalších dat o vývoji koronavirové epidemie.

Také přečtěte

Ladislav Županič: Člověk by si měl prohru uvědomit a rychle jít dál

Jak jste přišel ke svému příjmení? Máte nějaké jugoslávské předky? Chorvatské. Tatínkův otec přišel z …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *