Web zprávy

V Rakousku se zranil český vodák. Převrhl se a proplul vodopádem

Jednatřicetiletý Čech byl součástí desetičlenné vodácké skupiny, která se v pátek vydala na horskou řeku Steyr. Po překonání vodopádu Stromboding trvalo několik minut, než byl z peřejí vyproštěn. Vrtulník záchranné služby ho vytáhl zraněného na laně a dopravil do nemocnice v Kirchdorfu.

Podle hornorakouské policie jela desetičlenná skupina mladých Čechů a Slováků na pěti dvoumístných nafukovacích kanoích. V řece bylo v tu dobu po vydatných deštích mnoho vody. Krátce před vodopádem měla skupina v úmyslu vysednout a čluny přenést po břehu, dvě kanoe se ale převrátily. Třem vodákům se podařilo dostat na skalnatý břeh, čtvrtý byl ale stržen do vodopádu. Záchrannou službu zavolal kolemjdoucí.

Ve snaze pomoci kamarádovi se ocitlo v nouzi dalších šest členů skupiny. V pořádku se však sami dostali na břeh. Skupina neměla průvodce, její členové však měli patřičné vybavení včetně vest a helem.

Rakouští záchranáři poskytovali pomoc Čechům na stejném místě také loni v červnu. I v tomto případě se posádce dvoumístné kanoe nepodařilo včas vysednout a byla stržena do vodopádu. Nehoda se tehdy obešla bez zranění – dvaatřicetiletému muži se povedlo na poslední chvíli zachytit skály uprostřed koryta, zatímco jeho o rok mladší vodácká partnerka v pořádku doplavala na břeh.

Také přečtěte

Podívejte se do Černého lesa u Šilheřovic. Víkendový klid, sport i procházky

/FOTOGALERIE/ Kdo o víkendu hledal k oblíbeným výletům na Ostravsku přeci jen klidnější kout, neudělal chybu s návštěvou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *