Web zprávy

V Třemošnici shořela chata, hasičům zamrzala voda

„Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen u požáru chaty v Třemošnici v úterý 12. ledna v 4.28 hodin. Na místo se sjelo celkem 9 jednotek hasičů, z toho dvě jednotky byly povolány ze sousedního Středočeského kraje a kraje Vysočina. Chata o rozměrech zhruba 5 x 5 m byla při příjezdu první jednotky na místo již celá v plamenech,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Hasiči museli ochlazovat před velkým žárem i okolní objekty. Velitel zásahu nechal na místo povolat správu a údržbu silnic, protože přístupové cesty i stékající použitá voda pod nohama zasahujících hasičů namrzala a vytvářela souvislou vrstvu ledu.

Hasičům na místě ztěžoval práci mráz, který dosahoval časně ráno – 5 ° C. Práce hasičů v mrazivém počasí je velmi komplikovaná. Hrozí mnoho rizik. Dochází k zamrzání čerpadel, hadicových vedení a armatur, voda použitá na hašení neodtéká, ale vytváří na konstrukcích, přístupových cestách a požární technice silné vrstvy ledu, a tím dochází k omezení pohybu hasičů.

„Při mrazu také dochází k podstatně intenzivnějšímu hoření, způsobenému teplotním rozdílem hoření a okolí,“ dodala Horáková.

Požár hasiči sice dostali pod kontrolu v 4.59 hodin, ale stále ještě není zlikvidován.

Škoda bude podle slov vyšetřovatele hasičů předběžně stanovena na 1 milion korun. Příčinu vzniku požáru není možné v tuto chvíli určit, protože požár není ještě uhašen a do objektu nelze vstoupit. (vh)


Také přečtěte

Poplatky za odpad letos v řadě obcí porostou. Příčinou je změna zákona, která má motivovat ke třídění | iROZHLAS

České domácnosti vyhazují stále víc odpadu. Za posledních deset let se množství komunálního odpadu, které …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *