Web zprávy

V Trojanovicích hasiči 12 hodin vyprošťovali kamion po nehodě

V půl deváté ráno v pondělí vjížděl na kruhový objezd v Trojanovicích kamion, který vezl na návěsu dlouhý kontejner s 26 tunami lisu, rozděleného do pěti dřevěných beden.

„Při průjezdu kruhovým objezdem se bedny uvnitř nahnuly na pravou stranu a vyvrátily celý kamion na pravý bok. Bedny totiž byly přikurtovány pouze proti pohybu dopředu a dozadu, nikoliv na strany,“ popsal začátek pořádné práce mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Za autobusem náhle vyjelo bílé SUV, které do dětí na přechodu takřka narazilo. Ani nezastavilo a jelo dál...!

Velkým štěstím bylo, že v tu dobu neprocházel po chodníku žádný člověk. Kamion také naštěstí minul sloup s elektrickým vedením, který zůstal stát v mezeře mezi kabinou tahače a kontejnerem. I kruhovým objezdem nakonec mohli projíždět další auta.

Přifouknout, nadzvednout a přeložit

Největším problémem tak bylo převrhnutý kontejner s nákladem vyprostit. To trvalo dlouhých 12 hodin! Náklad, který místy prorazil stěny kontejneru, bylo potřeba přeložit na jiný kamion.

Opilý řidič (40) nezvládl pravotočivou zatáčku a s dodávkou sjel do rybníka Nezmar v Dolním Benešově na Opavsku.

„Hasiči postupovali obezřetně. Pomalu přifoukávali zvedací vaky a pod kontejner podkládali dřevěná prkna, shora kontejner přidržoval a lehce potahoval automobilový jeřáb,“ popsal Kůdela. Hasičům znesnadňoval práci i silný déšť.

V momentě, kdy si mysleli, že už „jen“ kontejner položí s pomocí dvou autojeřábů na nový návěs, majitel přepravní firmy to neodsouhlasil. „Hasiči museli na dvou místech rozřezat rozbrušovací pilou střechu kontejneru a dva šestitunové díly opatrně vytáhnout ven jeřábem. Díly, které zůstaly uvnitř, musel srovnat jeřáb a byly pořádně přikurtovány,“ dodal Kůdela.Také přečtěte

Fotbalisté Liberce si vezou tři body z Brna, Rabušic se gólem vyhoupnul na druhé místo tabulky střelců | iROZHLAS

Fotbalisté Liberce zvítězili v předehrávce 16. kola první ligy v Brně 3:0. Hosté rozhodli už …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *