Web zprávy

V USA propustili na kauci policistu, který klečel na zavražděném Floydovi

Chauvin byl z policejního sboru města Minneapolis propuštěn poté, co 25. května neozbrojenému a spoutanému Floydovi při zatýkání skoro devět minut klečel na krku. Černoch podezřelý z platby falešnou bankovkou přestal jevit známky života a po příjezdu zdravotníků byl prohlášen za mrtvého. Zásah natočili kolemjdoucí a šokující záběry zásahu zažehly mezinárodní vlnu protestů proti rasismu a policejní brutalitě.

Chauvin podle agentury AP opustil věznici nedaleko Minneapolisu, kde byl před pokračováním soudního procesu zadržován. Soudní záznamy uvádějí, že milionovou kauci nesložil v hotovosti, nebylo z nich ovšem jasné, jak finance získal.

S jeho propuštěním se pojí i další dříve stanovené podmínky, pro bezpodmínečné ukončení vazby. Agentura Reuters uvádí, že Chauvin se nesmí vrátit k práci u bezpečnostních složek, má zakázané kontakty s Floydovou rodinou a musí odevzdat veškeré zbrojní průkazy.

Začátek hlavního líčení v kauze, která otřásla Spojenými státy, je už delší dobu naplánován na 8. březen. Další tři obvinění částky potřebné pro propuštění na kauci složili už dříve, bývalí strážníci Alexander Kueng, Thomas Lane a Tou Thao jsou obžalováni z napomáhání vraždě. Soudce Peter Cahill ještě musí rozhodnout o požadavku obhájců na oddělené procesy.

Také přečtěte

Knightleyová odmítá hrát nahá ve filmech, které režírují muži

„Nemám absolutní zákaz (točit nahé filmové scény), ale mám ho tak trochu s muži. Je …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *