Web zprávy

V Žatci se bruslí dál. Zájemci si musí zarezervovat termín

Toho chce žatecká radnice docílit tím, že spustila rezervační kalendář. Jedna dvojice může být v daný termín na ledě po dobu třiceti minut.

„Dle současných vládních opatření je z hlediska sportu důležitá výjimka pro dobu pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích. Zde platí omezení nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti,“ informovala žatecká radnice.

Kluziště před žateckou radnicí je denně v provozu od 8 do 20 hodin. Rezervační systém funguje na webu městského úřadu www.mesto-zatec.cz. „Rezervace budou uvolňovány postupně a vždy na tři dny dopředu, aby dostalo možnost se přihlásit a postupně vystřídat co nejvíce zájemců. Proto je nyní možné zadat rezervaci na středu, čtvrtek a pátek. Rezervace na další tři dny pak budou uvolňované s předstihem přibližně dvou dnů,“ informovala radnice v úterý. O rezervace je obrovský zájem, odpolední a večerní termíny byly obsazené během chvilky.

Velký zájem byl o rezervace kluziště také uplynulý víkend, kdy žatecká radnice systém testovala.

Druhé mobilní kluziště vyrostlo před zimou v Podbořanech v areálu koupaliště. Po zpřísnění covid opatření po vánocích se tam ale nebruslí. „Čekáme na rozvolnění opatření. Jakmile přijde, opět začneme chladit led a otevřeme pro bruslaře. Žádný rezervační systém pro dvojice bruslařů se nechystáme zavádět,“ sdělil správce areálu Petr Ulke.

Mimo provoz je také zimní stadion v Lounech. Jeho otevření pro veřejnost je z hlediska nastavených protiepidemických opatření ještě komplikovanější, znovu zprovoznění ledové plochy je tak zatím v nedohlednu.


Také přečtěte

Za den se zaregistrovalo 17 tisíc seniorů. Termín očkování získal každý dvanáctý

V sobotu se k 8:00 registrovalo dalších zhruba 800 seniorů, 120 z nich má i …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *